Ana SayfaSEOGoogle Haritalar Uber Rezervasyonlarını Kısıtladı

Google Haritalar Uber Rezervasyonlarını Kısıtladı

-

Google, kullanıcıların Google Haritalar uygulamasıyla doğrudan Uber ile rezervasyon yapma imkanı sunuyordu, Bu özellik 2017’den bu yana aktif olan bir özellikti ve Uber uygulamasına gitmeden Google Haritalar üzerinde rezervasyon yapılabiliyordu. Google Haritalar üzerinde “Araç talep et” ile Uber uygulamasına gitmeden rezervasyon yapılabiliyordu. Google Haritalar Uber Rezervasyonlarını Kısıtladı.

Google Haritalar Uber Rezervasyonlarını Kısıtladı

Google Haritalar üzerinde direkt Uber’den rezervasyon yapılmasını sağlayan “Araç talep et” yardım sayfasındaki bir güncelleme dışında herhangi bir bildirim veya açıklama yapılmadan kaldırıldı.

Google Haritalar Artık 39 Dil Destekliyor

Ocak 2017’den bu yana kullanıcılar Google Haritalar uygulamasında Uber ile seyahat etmek için arama, rezervasyon ve ödeme yapabiliyorlardı. Tüm bunları Google Haritalar üzerinden yapabilmek için Uber uygulamasının yüklü olmasına bile gerek yoktu. Sessiz sedasız yapılan güncelleme sonrasında Uber’e doğrudan rezervasyon yaptırma imkanı kaldırıldı. bununla birlikte Google Haritalar üzerinde yapılan aramalarda mesafeler arası ücretler için bir tahminde bulunacak ve kullanıcıların Uber uygulamasında rezervasyon yaptırabilmesi için kullanabilecekleri bir kısayol sunacaktır.

“Artık Uber’e doğrudan Google Haritalar uygulaması üzerinden rezervasyon yapamazsınız. Ancak yine de Google Haritalar uygulamasında rotayı araştırabilir ve ardından Uber uygulamasından binme isteğinde bulunabilirsiniz.”

Google Haritalar, Çatışma Olan Bölgeler Hakkında Bizi Uyarıyor

Bu değişiklik Uber hizmetini Google Haritalar üzerinden alan kullanıcıların artık Uber uygulamasını yüklemesi gerekeceği anlamına gelir. Bu noktada, Google’ın Uber ile doğrudan entegrasyonu neden kaldırdığı bilinmemektedir ve bu konuda herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Alphabet’in, Uber’in en büyük rakibi Lyft’te bir hissesi olması dikkat çeken bir detay. Ayrıca, Uber’in kendi uygulamasının daha fazla yüklenmesini sağlamak için entegrasyonu sona erdirmeye karar vermiş olma ihtimali de söz konusu.

Google Haritalar Artık Referans Noktaları Olarak Fast Food Restoranlarını Kullanıyor

KAYNAK: SearchEngineJournal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?