Ana SayfaSEOGoogle, Herkesin .app Uzantılı Alan Adı Kaydetmesine İzin Verecek

Google, Herkesin .app Uzantılı Alan Adı Kaydetmesine İzin Verecek

-

Google 2015’ten beri Google’a ait olan üst düzey alan adı – top-level domain(TLD) olan .app ilen alan adlarını herkesin kullanımına açtı. Artık isteyen herkes .app uzantılı alan adı kaydedebilecek.

.app Uzantılı Alan Adı

Google tarafından üç sene önce 25 milyon dolar karşılığında satın alınan  ve satın alındıktan sonra sadece ilgili geliştirici toplulukları tarafından kullanımına izin verilen .app uzantılı alan adı, artık herkes tarafından kayıt edilebilecek.

Google’ın 1 Mayıs’tan itibaren ön siparişe açtığı .app uzantılı alan adları 7 Mayıs’tan itibaren herhangi bir kullanıcı kısıtlaması yapılmadan, tüm kullanıcılar tarafından kayıt edilebilir hale gelecek. 7 Mayıs tarihine kadar alan adını korumak isteyen kişiler ek bir ücret karşılığında ön kayıt yaptırarak alan adını rezerve edebilecek.

Genel Kullanıma Açılma Tarihi 7 Mayıs

7 Mayıs’tan sonra genel kullanıma açılacak olan .app uzantılı alan adlarını GoDaddy, name.com, gandi.net, GoogleDomains ve Named.net gibi sitelerden kayıt edebilirsiniz. Ayrıca aradığınız .app uzantılı alan adının kullanımda olup olmadığını Get.App adresinden sorgulayabilir ve yine aynı adresten .app uzantılı alan adları hakkında bilgi alabilirsiniz.

.app Uzantısı SEO’ya Nasıl Etki Edecek

Aslında bu konu geçmişte yeni çıkan uzantıların hepsi için sorulmuş ve gelecekte çıkacak olan tüm alan adı uzantıları için de sorulacak olan bir soru. “X alan adı uzantısı SEO’ya nasıl etki eder?”, “Y alan adı uzantısı SEO’ya nasıl etki eder?” gibi sorular daima karşımıza çıkacaktır. Tamda bu noktada daha önceden .ist ve .istanbul alan adı uzantıları için yazmış olduğumuz “Yeni Uzantılar Sıralamada Nasıl Rol Oynuyor?” başlıklı yazıyı okumanızda fayda var.

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/google-starts-letting-anyone-register-app-domains/

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Binance Smart Chain Nedir?

0
Blokzinciri ekosisteminde, yeni ağlar geliştirilmeye devam ediyor ve kullanıcılara iyi bir deneyim sunuyor. BSC, yani Binance Smart Chain ağı bunlardan biridir. Kullanıcılara, token -...