Ana SayfaSEMGoogle Yeni Reklam Tipi İle Televizyon İzleyicilerini Hedefliyor

Google Yeni Reklam Tipi İle Televizyon İzleyicilerini Hedefliyor

-

Her geçen gün gelişen teknoloji ile büyüyen YouTube kitlesi için Google yeni reklam tipi ile televizyon izleyicilerini hedefliyor. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen reklam servisi olan AdSense servisini her geçen gün geliştirmeye ve daha fazla insana ulaşmak için çalışıyor. Yeni reklam türünü çıkarmak için hazırlanan AdSense bu sefer hedefinde Akıllı Televizyonlarda YouTube uygulaması kullanan kullanıcılar var.

YouTube kullanıcıları günlük 150 milyon saat civarında videoyu Televizyon üzerinden izliyor.  Bu rakamlar ise her geçen gün büyüyen YouTube hizmetinin en hızlı gelişen kullanıcı kaynağı olarak görünüyor. Bu kadar kullanıcı artışının sebebi ise akıllı televizyonların yanı sıra Chromecast ve Apple TV gibi televizyon donanımlarının içerisinde YouTube bulunuyor veya yüklü olmasıdır. Böyle bir kitleyi daha iyi değerlendirmek isteyen Google, AdSense servisinde yeni bir tür olarak TV Ekranlarına özel reklam vermeyi ekleyecek.

YouTube kullanım oranları çok yüksek fakat televizyonlarda bu durum ne? gibi sorular sorabilirsiniz beklenmeyecek şekilde yükselen akıllı televizyon kullanımı ile insanların ilk durağı YouTube oldu. Televizyok kullanıcı kitlesini daha doğru kullanabilmek için eklenecek olan bu tür ile daha doğru hedefler ile doğru dönüşüm sağlanabilir.  Amerika’da evlerin %85 gibi bir müthiş oranında akıllı televizyon var ve neredeyse hepsi YouTube kullanıcısı bu oran ülkemizde düşük olsa da yakın gelecekte iyi sonuçlar verecektir. Bu reklam türü sadece akıllı televizyonlarda hizmet vermeyecek aynı zamanda oyun konsolları gibi cihazlarda ekran boyutunun büyük olduğu sistemlerde hizmet verecek.

 

Yeni Reklam Tipinin Faydaları Nelerdir?

Akıllı televizyonlar ile beraber YouTube kullanımının artması dizilerin YouTube üzerinden izlenmesi gibi durumlar ile karşılaşılması sonucunda televizyon kanalları diziler yayınlandıktan sonra kendi YouTube sayfalarında dizileri paylaşmaya başladılar. Bu yapılan işlem sonucunda YouTube’da dizi film izlenimleri oldukça arttı. Reklam verenler yavaş yavaş internet reklamcılığının gücünü fark etmeye başladılar. İnternet reklamcılığı sayesinde doğru kişiye doğru zamanda gösterilen reklamlardan daha etkili geri dönüşüm sağladıktan sonra televizyon reklamcılığından uzaklaşıyorlar. Yeni reklam tipinde ise geleneksel televizyon reklamları ile internet reklamcılığı birleşerek hem televizyon kullanıcısına hem de internet kullanıcısına reklam vermiş oluyorsunuz.

 

 

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...