Ana SayfaSEOGoogle Asistan Sinema Bileti Alma İmkanı Sunmaya Başlıyor

Google Asistan Sinema Bileti Alma İmkanı Sunmaya Başlıyor

-

2017’nin başlarında sesli arama için yükselen trend olmasıyla ilgili bir haber yapmıştık (ilgili haber: 2017 SEO İpuçları Sesli Arama). 2017’deki gelişmeler daha çok sesli aramanın gelişmesi ile ilgili beklentiler üzerineydi. 2017’de olduğu gibi 2018’de de önemli bir yeri olması beklenen sesli arama için 2018’de 2018 SEO Kılavuzu Bölüm 6: Sesli Aramayı Önemseyin haberini paylaşmıştık. Yakın zamanda Android sesli arama hizmetinin yerini Google Asistan’ın yer alacağını da öğrenmiştik. Son olarak Google Asistan, kullanıcıların film hakkında daha fazla bilgi bulmalarına ve asistanın arayüzünden ayrılmadan sinema bilet satın almalarına yardımcı oluyor.

Android Sesli Arama Gidiyor, Google Asistan Geliyor

Google Asistan Sinema Bileti Almanıza Yardımcı Oluyor

Kullanıcılar “[film adı] için bilet satın al” gibi komutları kullandıkları zaman veya “yakınımdaki gösterim saatleri” gibi daha geniş bir arama ile başladıklarında Google Asistan kendi arayüzü içerisinde sonuçlara ulaşmasını sağlıyor. Bilet alımları, kullanıcıların gösterimdeki filmler için bilet satın alma isteklerini veya yaklaşan filmler için önceden bilet satın almalarını sağlayan Fandango ile yapılan antlaşma ile aktif olarak bu hizmet kullanılmaya başladı.

Yeni bir film keşfetmek için araştırmalardan satın almaya kadar olan tüm işlemler, Google Asistan’da tamamlanabilir. Bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar Google Home’daki filmlerle ilgili bir sohbete başlayabilir ve bir akıllı telefondan Google Asistan’ı kullanarak istedikleri zaman istedikleri yerde kaldıkları yerden devam edebilirler.

Google Yayıncılara İçerikleri Google Asistan’a Optimize Etmelerini Öneriyor

Google, yakın zamanda yayıncılara içeriklerini Google Asistan tarafından daha keşfedilebilir hale getirme yönergelerini içeren bildirimler göndermeye başlamıştı. Şu anda ilgili bildirimler Search Console aracılığıyla yayıncılara geçiş sırasına göre gönderilmeye başlandı. Yakında bu önerilerine-postayla da gönderilebileceğini söylemek de yanlış bir öngörü olmaz. Aynı zamanda önümüzdeki süreçte sesli aramanın hayatımızda çok daha önemli bir yere sahip olacağını ve içeriklerimizi Google Home gibi asistanlara göre ayarlamanın kaçınılmaz bir şey olacağını söylemek mümkün.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...