Ana SayfaSEMGoogle AdWords Editör Sürümü 12.3 Oldu: İşte Yenilikler

Google AdWords Editör Sürümü 12.3 Oldu: İşte Yenilikler

-

Google AdWords arama sonuçlarına reklam verebileceğimiz araç olarak bizlere hizmet veriyor. Reklam verenler için güncellenen Google AdWords editörüne hoşunuza gidebilecek bir çok özellik eklendi. Reklam vermeyi kolaylaştıran ve reklamlardan doğru sonuç elde edebileceğiniz reklam kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Yeni editörde en önemli geliştirme ise satın alma eğilimi olan kullanıcılara reklam gösterimi yapabilme özelliğinin kazanması oldu.  Bu sayede yaptığınız harcamaların dönüşümünü daha iyi bir oranda sağlayabilirsiniz. Satın alma eğilimi olmayan kullanıcıya gösterilen reklamların hiç bir getirisi yok iken götürüsü daha fazla olduğu için reklam kampanyalarında dönüşüm azalmıştı. Bu sorun yeni editör ile çözüme kavuştu.

Google AdWords Editör Sürümü 12.3 olması ile beraber bir çok özelliği reklam verenlere sunmuş oldu. Bu özellikler herkes için kullanılabilir durumda. Yazımızın alt kısmında detaylı açıklamaları ile bulabilirsiniz.

Google AdWords Nedir?

Google’nin gelir modeli olarak kullandığı AdWords reklamları bir çok platformda kullanıcıları ile buluşuyor. 5 Çeşit reklam türü bulunmaktadır ve her biri farklı gösterim ile platformlarda yayınlanır. Bir kampanya oluşturduğunuzda hangi kitleye hitap edeceğinizi iyi seçmelisiniz sattığınız ürünü iyi bilmelisiniz ve müşterinizi iyi seçmelisiniz. 16 Yaşındaki bir bilgisayar oyuncusuna Otomobil reklamı göstermeniz size hiç bir şey kazandırmayacaktır.

Neler Yeni?

Arama Kelimeleri Raporu:

Arama yapılan kelimeleri görüntüleyip indirebilirsiniz. Rapor sonucuna göre kelimeler ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz.

Filtreler:

Daha doğru sonuçlar elde etmek için filtre sonuçlarını birleştirecek sorgular ekleniyor.

CSV ile içe aktarılan veriyi düzenleyin:

Reklam verenler için özellikte CVS ile yükleme yaptığınızda düzenleme imkanı veriyor.

Hesap düzeyinde uzantı ilişkilendirmeleri(Account-level extension associations):

Kampanya ve reklam grubu düzeylerine ek olarak reklam uzantılarını yeniden düzenleme.

Özel niyet kitleleri:

Satın alımlara eğilimli kullanıcılara erişme.

Kampanyalar için TrueView desteği:

Tıklamaya ve dönüşüme yönlendirici mesajlar için Video içerikler oluşturabilirsiniz.

Alışveriş stok filtresi:

Alışveriş reklamları için stok düzenlemesi yapabilme. Satıştaki ürün bitse bile yayınlanmaya devam etmesi durumu sonra erdi.

Duyarlı arama ağı reklamları: 

AdWords Editör’de Duyarlı aramalar için reklamların beta sürümleri yayınlandı.

Reklamları yüklerken politikalar artık daha hızlı yüklenmesi: 

Gelişmiş politika görünümü ile metin reklamlar daha hızlı yüklenecek.

 

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...