Ana SayfaSEOGoogle, Search Console'u Squarespace İle Entegre Ediyor

Google, Search Console’u Squarespace İle Entegre Ediyor

-

Squarespace, Google Search Console ile entegre edilecek ilk içerik yönetim sistemi (CMS) oldu.

Squarespace ile çalışan site sahipleri için bu, Google Search Console ile doğrulama işlemini tek tıkla yapabilecekleri anlamına geliyor.

Önerilen Yazı; Google Search Console, AMP Sorunları Hakkında Site Sahiplerini Bilgilendiriyor

Ayrıca, Squarespace site sahipleri, Squarespace Analytics panelinde Search Console’daki anahtar kelime ve gösterim verilerine erişebilecek.

Google Search Console, Squarespace’e Emanet!

Google, Search Console'u Squarespace ile Entegre Ediyor

Yapılan açıklama tam olarak şöyle;

”Squarespace ile oluşturduğunuz web sitenizin Google Search Console doğrulmasını tek tık ile yapılabilirsiniz. Sitenizi doğruladıktan sonra, en iyi anahtar kelime, toplam gösterim, tıklama, tıklama oranları ve arama konumuna göre görüntüleyebileceğiniz yeni Google anahtar kelimeleri paneline erişebileceksiniz ”

Bu son güncelleme sayesinde Squarespace kullanıcıları, bir çok avantaja sahip olacak. Uzun zamandır WordPress ile karşılaştırılan sistem, 1-0 öne geçmiş gibi duruyor.

Squarespace Nedir?

Squarespace, ücretli bir web site oluşturma servisidir. Oluşturduğunuz siteler, Squarespace’in kendi sunucularında barınır. Wix ve Blogspot sistemlerinin ücretli versiyonu olarak adlandırabiliriz. WordPress’e kıyasla çok az sayıda kullanıcı bulunan sistem, 1,2 milyon kullanıcıya sahip. Bu oran WordPress’te internet dünyasının %27’si. Squarespace kullanarak, mükemmel görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz fakat Squarespace eklentileri istediğiniz herhangi bir şeyi yapmak için kullanabileceğiniz WordPress’e kıyasla ciddi ölçüde kısıtlıdır.

Önerilen Yazı; Yeni Google Search Console İle Kullanabileceğiniz 5 Rapor

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/google-integrates-search-console-squarespace/251927/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...