Ana SayfaSEOGoogle Search Console, AMP Sorunları Hakkında Site Sahiplerini Bilgilendiriyor

Google Search Console, AMP Sorunları Hakkında Site Sahiplerini Bilgilendiriyor

-

Site sahipleri, AMP sayfalarında tespit edilen sorunlarla ilgili olarak Google Search Console’dan e-posta bildirimleri almaya başladı. AMP sorunları genel olarak çok kafaya takılmasa da, aslında kullanıcı deneyimi bakımından çok önemlidir.

Önerilen; Google, AMP Olmayan Sayfaları Hızlandırmak İçin Geliştirme Yapıyor

Google, sayfaların arama sonuçlarında nasıl görüneceğini sorunların etkilemeyeceğini söylediği bir bildirim hazırladı. Aksine, Google AMP yöneticileri, sosyal medya üzerinden kullanıcıları bu konuda devamlı bilgilendiriyor.

Sitenizdeki AMP sorunları arama sonuçlarına etki etmez. Fakat yapılacak olan bir kaç küçük değişiklik ile kullanıcı deneyimini artırabilirsiniz.

Bir SEO’cu, aldığı bildirim sonrasında Twitter’da bir ekran görüntüsü paylaştı:

Google şimdi AMP makalelerinin katılımını iyileştirmek için yararlı öneriler de sunuyor… Onlar ne kadar hayırsever.

Kullanıcı Deneyimi Çok Önemli!

Twitter’da paylaşılan bu örnekte, Google, bir makaleye yerleştirilmiş Instagram yayınlarındaki eksik olan başlıklarla alakalı bildirimde bulunuyor. Bu bildirimlerin, AMP sayfalarında bulunan her tür sosyal medya yayınıyla ilgili tetiklenebilmesi olasıdır.

Önerilen; AMP Konferansından Kaçırılmaması Gereken Notlar

Bu tür sorunlar, bir AMP sayfasının aramada nasıl görüneceğini doğrudan etkilemese de, kullanıcı deneyiminin dolaylı bir sıralama faktörü olabileceğini akılda tutmakta fayda var. Google, ziyaretçileri mutlu etmenin önemini her zaman vurgulamakta.

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/google-search-console-notifying-site-owners-amp-issues/249241/

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...