Ana SayfaSEMGoogle AdWords, Etkileşimi Arttıracak Yeni Video Formatını Tanıtıyor

Google AdWords, Etkileşimi Arttıracak Yeni Video Formatını Tanıtıyor

-

Reklamverenlerin reklamlarını, arama terimleri ile ilişkilendirerek arama sonuç sayfasında gösterilmesini sağlayan Google AdWords, etkileşimi arttıracak yeni video formatını tanıtıyor. Google AdWords yeni video reklam formatı ile reklamların daha fazla kişiye ulaştırılmasını hedefliyor.

Google AdWords, Etkileşimi Arttıracak Yeni Video Formatını Tanıtıyor

Yeni video reklam formatı ile reklamverenlerin reklamlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamayı hedefleyen Google AdWords, Outstream Video Reklamlar adını verdiği yeni video reklam formatını tanıttı.

Outstream video reklamlar adı verilen yeni video reklam formatı, yalnızca mobil cihazlar için oluşturuldu ve sadece mobil tarayıcılar ve uygulamalarda gösterimi gerçekleştirilecek. Outstream video reklamları, reklamları YouTube’un ötesine taşıyarak, reklamların Google Video İş Ortaklarına ait yüksek kaliteli yayıncı web siteleri ve mobil uygulamalarda yayınlanacak.

Outstream video reklamlar, kullanıcılar videonun üzerine geldiklerinde otomatik olarak oynatılacak. Ancak başlangıçta ses kapalı olarak oynayacak reklamda, kullanıcılar dilerlerse reklama dokunarak sesi açabilecek ve/veya reklamı baştan başlatabilecekler.

Reklam Maliyetleri “Bin Gösterim Başı Maliyet” Üzerinden Hesaplanacak

Reklamverenler, Outstream video reklam formatını kullandıklarında “Bin Gösterim Başı Maliyet” (BGBM) üzerinden ödeme gerçekleştirecekler. Bu durum, reklamın yalnızca görüntülendiğinde ödemesi gerçekleşeceği anlamına geliyor. Başka bir değiş ile, reklam sayfanın alt tarafında yer alıyor ve ziyaretçi reklam alanına kadar inip video reklamı izlemez ise herhangi bir ücretlendirme yapılmıyor.

Outstream video reklamlar bugünden itibaren reklamverenlerin kullanımına sunuldu.

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/google-adwords-introduces-new-video-format-reach-people/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...