Ana SayfaSEMGoogle Adwords, Geçmiş Reklam Sürümlerini Göstermeye Başladı

Google Adwords, Geçmiş Reklam Sürümlerini Göstermeye Başladı

-

Google Adwords, Twitter ve Google+ üzerinden yaptığı açıklamada, geçmiş reklam sürümleri görebileceğinizi duyurdu.

 

Sürüm geçmişi, reklamlarınızın önceki sürümlerini düzenlendikten sonra eski sürümlerinin ve bu reklamların nasıl performans gösterdiğine dair verilere ulaşmanızı sağlar. Yeni AdWords güncellemesini denemek için, reklamınızın yanındaki kalem simgesine tıklayın.

 

Reklam Sürümü Nedir?

Bir reklamı düzenleyip kaydettiğinizde, bu reklamın yeni bir sürümünü oluşturmuş olursunuz. Sürüm geçmişi, reklamınızın önceki sürümlerine ve bu reklamların nasıl performans gösterdiğine dair verilere ulaşmanıza yarar.

google-adwords-reklam-geçmişi

Önerilen Yazı : Yakın Zamanda Harcama Yapılmayan AdWords Hesapları Kapanıyor

Geçmiş Reklam Sürümleri Nasıl Çalışıyor?

Oluşturduğunuz reklamı düzenlediğinizde (Örneğin, ayarladığınız URL’yi değiştirdiniz), sürüm geçmişine bakarak reklamın eski sürümüne ulaşabilirsiniz.

Sürüm geçmişi; bütün reklamların düzenlendiği tarihleri, ilgili sürümün ne kadar süre kullanıldığını ve nelerin değiştirildiğini içeriyor. Reklamın ne kadar süre yayında kaldığı, sürüm bilgileri arasındaki dönemleri veya reklamın gösterilmediği dönemleri de içeriyor.

google-adwords-eski-reklam-geçmişi-görmek

Geçmiş reklam sürümlerinizi aynı bölümden, bir Excel tablosuna (CSV) aktarabilirsiniz.

Eski reklamlarımızı görüp, performans karşılaştırması yapmak, biz reklamverenler tarafından çok beğenileceğe benziyor. Eski hatalarımızı, veya yaptığımız yanlış kitle seçimlerinden ders alarak daha doğru reklamlar verebileceğiz.

Kaynak: https://support.google.com/adwords/answer/7502216

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...