Ana SayfaPazarlamaGoogle, Kullanıcıların İşletmelerin Profilinde Arama Yapmasına İmkanı Sağlıyor

Google, Kullanıcıların İşletmelerin Profilinde Arama Yapmasına İmkanı Sağlıyor

-

Google kullanıcı deneyimi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Hizmet olarak sunduğu hemen her platformda sık sık güncellemeler yapan Google son güncellemelerinden bir tanesini Google Benim İşletmem (Google My Business) hesapları için gerçekleştirdi. Google Haritalar iOS güncellemesi sonrasında 2 yeni özellik kullanıma sunuldu.

Google Haritalar iOS Güncellemesi Hangi Özellikleri Getirdi?

Google Haritalar iOS uygulaması, iki yeni özellik ile güncellendi. Bu güncellemelerden bir tanesi restoranlar için tahmini bekleme sürelerini işletmelerin Google Haritalar profilinde görüntülemeye başlaması. Diğer güncelleme ise kullanıcıların bir işletme profilinde yapılmış olan yorumları filtrelemesine ve belirli anahtar kelimeleri aramalarına izin veren bir arama özelliğidir.

Google Haritalar’da bir restoranın işletme profili içerisine girdiğinizde, ortalama bekleme süresi “Popüler zamanlar” bölümünde görüntülenecektir. Aynı alanda baktığınız zaman dilimi için restoranın yoğunluğu ile alakalı da bilgi görebiliyorsunuz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde nasıl görüneceğini paylaşıyoruz.

Google Haritalar iOS Güncellemesi

İşletme profillerinde diğer kullanıcıların yorumlarını incelemek için yorumlar sekmesine gittiğinizde yeni bir açılır menü ve arama çubuğu göreceksiniz. Bu yeni özellik ile birlikte yorumları farklı bir sıraya göre sıralayabilir, anahtar kelimelere göre filtreleyebilir veya her iki özelliği de aynı anda kullanabilirsiniz.

Örneğin, Shake Shack’ta patateslerin nasıl olduğunu merak ettiyseniz, Shake Shack’ı işletme profili içerisindeki yorumlarda, “patates” arayabilir ve sonuçları “En alakalı” olarak sıralayabilirsiniz. Bunu aşağıdaki örnekte görebilirsiniz.

Google Haritalar iOS Güncellemesi

Bu yeni özelliklerin ikisi de iOS App Store’dan Google Haritalar uygulamasını güncelleyerek kullanılabilir.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...