Ana SayfaSEMYakın Zamanda Harcama Yapılmayan AdWords Hesapları Kapanıyor

Yakın Zamanda Harcama Yapılmayan AdWords Hesapları Kapanıyor

-

Google AdWords önümüzdeki haftadan itibaren yakın zamanda harcama yapmayan AdWords hesaplarını kapatacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre önümüzdeki hafta devreye girecek sistem, Google tarafından otomatikleştirilecek ve AdWords sisteminin sürekli canlı tutulması sağlanacak.

Yakın Zamanda Harcama Yapılmayan AdWords Hesapları Kapanıyor

Google AdWords, yaptığı açıklamada geçtiğimiz 15 ay içerisinde hiç reklam harcaması yapmayan hesapları devre dışı bırakacağını bildirdi. Önümüzdeki haftadan itibaren uygulanmaya başlayacak yeni sistem AdWords deneyimini “hızlandırmak” amacıyla otomatik olarak çalışacak. Hesapları devre dışı bırakılan kullanıcılar, hesaplarına bağlı olan e-posta adreslerine içinde hesaplarının devre dışı bırakıldığı bilgisi yer alan bir e-posta alacaklar.

Hesaplar Yeniden Açılabilecek. Ama Bir Şartla!

Reklamverenler, devre dışı bırakılan hesaplarını diledikleri zaman yeniden etkinleştirebilecekler. Ancak bir şartla. Hesaplarında yeniden etkinleştirme gerçekleştiren kullanıcıların, etkinleştirme tarihinden sonra 3 ay içinde hesaplarından reklam harcaması yapmaları gerekiyor. Yeniden etkinleştirme işlemini takip eden 3 ay içerinde reklam harcaması gerçekleştirmeyen hesaplar yeniden devre dışı bırakılacak.

Son 15 ay içerisinde reklam harcaması gerçekleştirmeyen, ancak hesabının da devre dışı kalmasını istemeyen kullanıcılar, önümüzdeki haftadan önce hesaplarından küçük çaplı reklam harcamaları yaparak, hesaplarının devre dışı kalmasını engelleyebilirler. Hesapların devre dışı kalmaması için ödenmesi gereken minimum reklam harcaması gibi bir durum söz konusu olmadığından çok küçük meblağlarla hesabınızın devre dışı kalmasını engelleyebilirsiniz.

Diyelim ki Hesabınız Devre Dışı Bırakıldı. Ne Yapacaksınız?

Diyelim ki son 15 ayda reklam harcaması yapmadınız ve Google AdWords tarafından hesabınız devre dışı bırakıldı. Peki şimdi ne yapacaksınız? Hesabınızı yeniden nasıl aktif hale getireceksiniz?

Aslında yapmanız gereken işlemler çok basit. Reklam harcaması eksikliğinden dolayı devre dışı bırakılan hesabınızı yeniden aktif hale getirebilmek için aşağıdaki adımları sırasıyla yerine getirmeniz yeterli;

  • Google AdWords hesabınıza giriş yapın,
  • Sağ üstte bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın,
  • Ayarlar sekmesinin  altında açılan “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklayın,
  • Hesabınızı etkinleştirmeyi bitirmek için açılan pencerede “Tercihler” sekmesinde bulunan,  “Bu hesabı yeniden etkinleştir” seçeneğini tıklayın,
  • Eğer fatura bilgilerinizi güncellemeniz istenir ise güncel bilgileri girin.

Hesabınızda yapılan yeniden etkinleştirme işleminden sonra 24 saate kadar, hesabınızın devre dışı kaldığı mesajını görmeye devam edebilirsiniz. Ancak gerekli kontroller yapıldıktan sonra, 24 saat içerisinde hesabınızdaki bu uyarı kalkacak ve Google AdWords hesabınızı yeniden kullanmaya başlayabileceksiniz.

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/google-adwords-accounts-no-recent-ad-spend-getting-deactivated-next-week/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...