Ana SayfaSEO23 Mart Sinyalleri ve Google Algoritma Güncellemesi

23 Mart Sinyalleri ve Google Algoritma Güncellemesi

-

Geçtiğimiz cuma günü yani 23 Mart 2018’de organik trafiklerinde hareketlilik fark eden pek çok SEO uzmanı veya web yöneticisi bunu çeşitli platfomlarda dillendirmişti. Araya giren hafta sonu ardından bugün tekrar Google algoritma güncellemesi 23 Mart sinyalleri üzerine konuşulanlar bugün de devam etti.

Sitelerde kullanılan izleme araçlarında herhangi bir değişiklik veya güncelleme yapılmadığı halde farklı izleme araçlarından benzer istatistikler alınıyor olması çeşitli platformlarda özellikle forumlarda günün sıcak konusu oldu. Üzerinde oldukça uzun tartışmaların yapıldığı Google algoritma güncellemesi için büyük bir kısım 23 Mart olarak belirtiyor, bir grup ise 22 hatta 21 Mart’tan itibaren başladığını düşünüyor.

Önerilen yazı: Google Geçtiğimiz Hafta Algoritma Güncellemesi Olduğunu Doğruladı

Yeni bir algoritma güncellemesi olduğunu düşünen ve başlangıç tarihini tartışanlardan farklı bir başka grup ise ay başında gerçekleşen temel güncellemenin düzeltmeleri olarak görüyor. Bu kadar farklı görüş ve düşünce konuşulmasına rağmen Google bir açıklama yapmadığı sürece tam olarak ne olduğunun bilinmesi mümkün değil.

Hala üzerinde konuşulmaya devam eden bu konu hakkında Google Webmaster Yardım Forumu‘ndan konuşulanları görebilirsiniz. Bununla birlikte izleme araçalrı bir güncelleme olduğu konusunda kullanıcılar ile aynı fikirde değil.

İzlenme Araçları Mart Sinyalleri Görünümleri

Mozcast Son 30 Gün

mart sinyalleri mozcast son 30 gün

Semrush Son 30 Gün

mart sinyalleri semrush son 30 gün

Cognative SEO

mart sinyalleri cognitiveseo

RankRenger Son 30 Gün

mart sinyalleri rankranger son 30 gün

Accuranker Son 30 Gün

mart sinyalleri accuranker son 30 gün

Advenced Web Rankings

mart sinyalleri advanced web ranking

SERP Metrics Son 30 Gün

mart sinyalleri serp metrics son 30 gün

 

Search Engine Land yazarı Glenn Gabe bazı müşteri grafikleri yayınladı:

Siz de izlemek için kullandığınız analiz araçlarında büyük değişimler ile karşılaştınız mı?

KAYNAK: https://www.seroundtable.com/google-algorithm-update-march-23-25464.html

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...