Ana SayfaPazarlamaGoogle, işletme mesajlarını mobil sitelere genişletiyor

Google, işletme mesajlarını mobil sitelere genişletiyor

-

Google, işletmelerin web üzerindeki daha fazla yerden mesaj alabilmesi için Business Messaging’i genişletiyor. Google, Arama ve Haritalar’daki İş İletileri (Business Messages) özelliğini genişleterek işletmelere ileti almak için daha fazla yol ve yanıtlamanın yeni yollarını sunuyor. Ayrıca Google, işletmelerin İş İletilerini doğrudan müşteri hizmetleri platformlarıyla entegre etmelerine olanak tanıyan yeni bir esneklik düzeyi ekliyor.

İş İletileri, ilk olarak 2017’de Google My Business’a sunulan ve daha sonra 2018’de Google Haritalar’a genişletilen bir özelliktir. Daha fazla işletme, İş İletileri aracılığıyla müşterilere bağlandıkça, Google bu iletişim aracını arama sonuçlarında vurgulamak için daha fazla yöntem deniyor.

Ayrıca, İş İletileri mobil web sitelerinde kullanılabilir hale geliyor, böylece bir işletme müşterilerin doğrudan sitelerinden “Mesajlaşma” yeteneğini ekleyebilecek.

Kısa süre önce açıklanan İş İletilerinin genişletilmesi ile ilgili her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Google My Business optimizasyonu rehberi

İletişimin yeni yolları

Google’ın İş İletileri aracılığıyla iletişim, Android’deki SMS veya iOS’taki Google Haritalar uygulaması aracılığıyla kolay bir hale getiriliyor. Google’ın ticari mesajlaşma konusundaki son güncellemesiyle, özellik, işletmelerin zaten kullandığı müşteri hizmetleri platformlarıyla entegre edilebilir.

“Bugün, Haritalar ve Arama’daki İşl İletilerini her tür işletmeyi destekleyecek şekilde genişletiyoruz ve İş İletilerini doğrudan müşteri hizmetleri platformlarına entegre etme olanağı sağlıyoruz.”

Daha önce de belirtildiği gibi Google, mobil web sitelerine de İş İletileri getiriyor. Önümüzdeki aylarda, müşteriler Android’de uygulamaların içinde ve aramalar dahil olmak üzere daha fazla yerde İş Mesajları bulabilecekler.

“Markalar, İş İletileri aracılığıyla müşterileriyle bağlantı kurdukça, Arama’daki bu iletişim aracını vurgulamaları için daha fazla yöntem deniyoruz. İş İletileri mobil web sitelerinde de bulunacak, böylece bir işletme müşterilerin sitelerinden hızlı bir şekilde “Mesaj” gönderebilmelerini ve canlı bağlantıyla eşleştirilmiş aynı akıllı otomatik yanıtları sunma yeteneğini ekleyebilmelerini sağlayacak.

Yeni özellikler

Google, işletmelerin müşterilere daha hızlı yanıt vermesine yardımcı olmak için tasarlanmış İş İletilerine yeni özellikler getiriyor. Artık işletmeler karşılama mesajları, akıllı yanıtlar ve/veya ilgili ürün karuselleriyle yanıt verebilir.

“Müşterilerle bağlantıları iyileştirmek için son zamanlarda yeni akıllı yanıtlar, görsel ürün karuselleri ve benzersiz karşılama mesajları ekledik. Ayrıca, otomatik yanıtlardan müşteri hizmetleri temsilcisine yumuşak bir geçiş vardır, böylece müşteri bir işletmeye mesaj gönderdiğinde rahatsız edici olmaz. ”

Tepki süresi çok önemlidir. Yeni bir mesaj aldığınızda 24 saat içinde cevap vermeniz önemlidir. Hızlı bir şekilde yanıt verilmemesi, Google’ın bir işletmenin bu özelliğe erişimini kısıtlamasına neden olur. Bu nedenle, işletmelerin bu özelliği yalnızca müşterilerle etkin bir şekilde etkileşimde bulunmayı planladıklarında açmaları önerilir.

İş iletileri isteğe bağlı

İş İletileri isteğe bağlı bir özelliktir ve varsayılan olarak kapalıdır. Dolayısıyla, mesaj almakla ilgilenmeyen veya bunlara ayak uyduramayan işletmeler özelliği açamazlar.

Mesajlaşmayı etkinleştirmek isteyenler bunu Google My Business kontrol panelinden yapabilir. Müşterilerle aktif olarak mesajlaşmaya başlayan işletmeler, zaman içinde mesaj düğmesindeki tıklama sayısı, ileti dizisi sayısı ve toplam mesaj sayısı gibi istatistikleri görebilir.

İşletmenizin GMB profilinizi yöneten sosyal medya yöneticisi gibi başka bir ekip üyesi varsa, mesaj göndermek için GMB listesinin yöneticisi olarak atanmaları gerekir.

İş İletileri şu anda İngilizce olarak mevcuttur ve yakında diğer diller için genişletilmiş olacak.

Kaynak: Google

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...