Ana SayfaSEOGoogle: Kötü Amaçlı Bağlantılar (Spam Backlink) için Endişelenmeyin

Google: Kötü Amaçlı Bağlantılar (Spam Backlink) için Endişelenmeyin

-

Google’dan John Mueller kötü amaçlı bağlantılardan (Spam Backlink) endişe duyan bir takipçisine yanıt olarak kötü amaçlı bağlantılar için endişe duymamasını önerdi. Yazımıza devam etmeden önce John Mueller’in kim olduğunu bilmeyenler daha önce hazırlamış olduğumuz “John Mueller Kimdir?” başlıklı yazımıza göz atabilirler. Yine Spam kelimesinin ne anlama geldiğini bilmeyen daha önceden hazırlamış olduğumuz “Spam Nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirler. Bu 2 başlıktan zaten haberdar iseniz yazımıza devam edebiliriz.

Google: Kötü Amaçlı Bağlantılar (Spam Backlink) için Endişelenmeyin, Onları Yok Sayıyoruz

Genelde düzenlediği Hangout toplantılarında veya dünyanın en büyük forumu olan Reddit’te SEO konusunda sorulara yanıt veren John Mueller, bu sefer blogger bir takipçisinin Twitter üzerinden sorduğu soruya yanıt verdi. İşte o Tweet;

John Mueller’in blog sahibi takipçisi Mueller’e, web sitelerine kötü amaçlı bağlantılar bir diğer adı ile Spam Backlink bombardımanı yapıldığını ve bu durumdan rahatsız olduklarını, bu linklerin tamamını engellemeye çalıştıklarını ancak tümüne yetişemediklerini söylüyor ve nasıl bir aksiyon alması gerektiğini soruyor.

John Mueller’in takipçisine Twitter üzerinden verdiği cevap ise şöyle;

John Mueller takipçisine “Onları görmezden gelirdim. Google, bu tür bağlantıları görmezden gelebilecek sistemlere sahip. Birileri tüm bu bağlantıları kurmak için boşa zaman harcıyor.” yanıtını verdi.

Mueller’in takipçisine verdiği bu yanıtın kaynağında ise Google’ın yakın zamanda yayınlamış olduğu ve bu tarz sistemler ile alakalı ayrıntılı bilgi veren 30 sayfalık bir rehber yer alıyor. Bahsettiğimiz 30 sayfalık rehbere kaynak linkinden ulaşabilirsiniz.

Çok yakın zamanda ise sizler için bu 30 sayfalık rehberin önemli satır başlarını derleyip bir içerik halinde sizlere sunacağız.

Ancak bu rehberi hemen incelemek istiyorsanız : Google’ın Yayınladığı Rehber

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

0
İş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan dijital pazarlamada, internetin de yaygın kullanımıyla beraber markaların online varlıklarını sürdürmeleri önemli hale geldi. İşletmelerin web site tasarımları...