Ana SayfaSEOGoogle Ads Mobil Hız Skoru Hesaplama Biçimini Güncelledi

Google Ads Mobil Hız Skoru Hesaplama Biçimini Güncelledi

-

Google Ads, açılış sayfaları sekmesinde bulunan mobil hız skoru hesaplama biçimini değiştirdi.

Mobil hız skoru algoritması, skor hesaplanırken reklama daha az tıklanacak şekilde yenilendi. Bu güncelleme ile reklamverenlere ait açılış sayfalarının mobil hız algoritmasından daha yüksek notlarla geçmesi sağlandı.

Bu değişiklik, yeni yayınlanan açılış sayfalarına ait reklamların skorlarının daha hızlı hesaplanacağı anlamına geliyor.

Google Ads Mobil Hız Skoru Hesaplama Biçimini Güncelledi

Google henüz kaç reklam tıklaması gerektirdiği hakkında bir açıklama yapmasa da açılış sayfalarına ait mobil hız skorlarına bakıldığında görülen yükseliş reklam tıklamasının oldukça düşürüldüğünü işaret ediyor.

>> Google Ads Optimizasyon Puanı Nasıl Arttırılır?

Mobil Hız Skoru Nasıl Hesaplanır?

Mobil hız skoru 10 puanlık bir ölçekte değerlendirilir. 1 çok yavaş olarak nitelendirilirken buna doğru orantılı olarak 10 çok hızlı anlamına gelir.

Mobil hız puanı etkileyen faktörler sayfa hızını ve potansiyel dönüşüm oranını içerir.

Google Ads, Temmuz 2018’de sunduğu mobil hız skoru güncellemesini ilk defa bu kadar büyük bir değişikliğe götürdü.

Google’ın kullanıcılarına sunduğu araçlar arasında mobil hız skorunun düşük (yavaş bir site) olduğunda kaybedilen potansiyel geliri hesaplayan bir araçta bulunuyor. Araçla ilgili daha fazla detay için tıklayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...