Ana SayfaSEMGoogle Mobil Cihazlarda Daha Fazla Reklam Gösterecek

Google Mobil Cihazlarda Daha Fazla Reklam Gösterecek

-

Gelirlerinin neredeyse tamamını reklamlardan elde eden ve kazancını daha da artırmak isteyen Google mobil cihazlarda daha fazla reklam gösterecek.

Google, gelirlerinin yüzde 95 kadarını reklamlardan elde ediyorken, bu alana daha fazla yatırım yapma planlarını uygulamaya başladı. Yeniliklerin gelmesiyle birlikte Google, kullanıcıları adeta reklama boğacak gibi gözüküyor.

Google Mobil Cihazlarda Daha Fazla Reklam Gösterecek

Google, kullanıcıların son zamanlarda girdiği site ve arama sonuçlarına göre kullanıcılara sunmuş olduğu reklam tavsiyelerini, mobil arama sayfalarındaki sonuç ve ana sayfa kısmına da yerleşiyor. Mobil platformu için kullanıcılara birçok farklı kategoride daha farklı reklam göstermeyi planlayan Google, kullanıcıların yaptığı aramalarla ilgili reklam göstererek reklamlara olan ilgiyi artıracak.

Google mobil platformu için hedeflediği reklamlardan ilk reklam çeşidi Keşif reklamı açıkladı. Mobil platformu için geçerli olan Keşif reklamları, kullanıcıların yaptığı arama sonuçlarına göre Google ürünleri ile eşleşerek kullanıcının karşısına çıkacak. Reklam içerisinde geçiş yapılabilen 8 kartlık Galeri türündeki reklamlar da kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu reklam grupları ile birlikte markalar, kullanıcılarla daha iyi etkileşime gireceği hedefleniyor. Bunun gibi reklamların yüzde 25’i daha fazla etkileşim sağladığı da ortaya çıkmış.

Bunun yanı sıra standart reklam türlerinin Google uygulamasındaki keşfet ve mobil ana sayfada gösterilme süreci daha da artırılacağı planlanıyor. Milyarlarca telefonda bulunan Google uygulaması, Android ana ekranında bulunduğunda gösterilme ve etkileşim kapsamını da büyütecektir.

Kullanıcılara getireceği yeni reklam yenilikleriyle adeta reklama boğacak Google, Fotoğraflar uygulaması için de reklam getirmeyi planlıyor. Daha önce YouTube platformunun alt kısmında bulunan reklam kutularına benzeyen reklam alanları, stok android sürümlerinde bulunan Fotoğraflar uygulamasında da kendini gösterecek.

Kaynak : indir.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Ücretsiz SEO Aracı GTMetrix

 Ücretsiz SEO Aracı GTMetrix

0
GTMetrix, web sitelerinin performansını ölçen ve analiz eden bir çevrimiçi SEO aracıdır. Bu araç, web sitelerinin hızını, yüklenme süresini ve genel performansını değerlendirmek için...