Ana SayfaSEOGoogle, Müzisyenlerin Arama Sonuçlarına Doğrudan Mesaj Göndermesine İzin Veriyor

Google, Müzisyenlerin Arama Sonuçlarına Doğrudan Mesaj Göndermesine İzin Veriyor

-

Google’ın arama sonuçlarında yapılan algoritma güncelleme bilgisini Google Geçtiğimiz Hafta Algoritma Güncellemesi Olduğunu Doğruladı başlığıyla sunduğumuz yazıda detaylarıyla paylaşmıştık. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ve arama sonuç sayfasındaki sıralamaları önemli ölçüde ekleyen bu algoritma değişikliğinin bir parçası olduğu düşünülen bir güncelleme müzisyenlerin kısa güncellemeleri anında arama sonuçlarının ilk sayfasında yayınlamasına olanak tanır. Yani müzisyenlerin arama sonuçlarına doğrudan mesaj gönderebilmesi anlamına geliyor.

Burada bahsi geçen müzisyenlerin arama sonuçlarına doğrudan mesaj gönderebilmesi aslında küçük işletmelerin arama sonuçlarına yayın yapmalarına izin veren Google Yayınları (Google Posts) aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Google, pop ve elektronik dans müziği türlerindeki müzisyenleri seçmek için başlangıçta bu özelliği test etmişti. Ancak yapılan bu güncelleme ile birlikte Bilgi Paneli(Knowledge Panel)’ne sahip herhangi bir müzisyen kendi ile ilgili güncel bilgileri, haberleri veya herhangi paylaşımı Google Yayınları kullanarak paylaşabilir.

Şu anda, aşağıdaki müzisyenlerin arama sonucu sayfalarında Google Yayınları’nı kullandıklarında, ziyaretçilerin neyle karşılaşacaklarını ve bu yazıda anlatmaya çalıştığımız haberin neye benzediğini gösteren örneklerden bir tanesini aşağıda paylaşıyoruz.

  • Lorde
  • Steve Aoki
  • Sia
  • Son Little
  • Sofi Tukker
  • Shakira
  • Kygo

Google, Müzisyenlerin Arama Sonuçlarına Doğrudan Mesaj Göndermesine İzin Veriyor

Müzisyenlerin yaptığı tüm güncellemeler, genellikle sanatçı isminin özellikle aranması durumunda ortaya çıkan kendi Bilgi Paneli(Knowledge Panel)’nde görünecektir. Müzisyenler metin, resim, video ve GIF yayınlayabilecekler. Güncellemelerin doğrulanmış bir müzisyenden gelip gelmediğini paylaşım profilinde görünen mavi bir onay işareti ile gösterilecektir. Bu özellik şu anda dünya çapında Google arama sonuçlarında yayında.

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/google-allows-musicians-post-directly-search-results/242089/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...