Ana SayfaSEMGoogle Optimize ve Google Surveys 360 AdWords'le Güçlerini Birleştiriyor

Google Optimize ve Google Surveys 360 AdWords’le Güçlerini Birleştiriyor

-

Google, AdWords kullanıcılarını ve müşterilerini anlamak ve kullanıcılarının müşterilerine daha iyi hizmet verebilmesi için iki yeni yöntem daha sunuyor ve Google Optimize ve Google Surveys 360 AdWords’le Güçlerini Birleştiriyor.

Google Optimize ve Google Surveys 360 AdWords’le Güçlerini Birleştiriyor

AdWords reklamverenleri için iyi haberler geldi. Google Marketing Next‘te paylaşıldığı gibi Google Optimize ve Google Surveys 360 ile yakın gelecekte yepyeni güçlü entegrasyonlar hesaplarınızda yer alacak. Surveys 360 entegrasyonu ABD ve Kanada’da hesaplardaki yerini aldı. Optimize ile entegrasyon önümüzdeki haftalarda hazır olacak.

Optimize, web sayfalarınızdaki hangi değişikliklerin kullanıcılarınız ve işletmeniz için en iyi sonucu verdiğini anlamamızı kolaylaştıran bir A / B test ve kişiselleştirme aracıdır. Surveys 360, işletmelerin web ve mobil ortamdaki gerçek insanlardan hızlı, güvenilir bilgiler sunmasına yardımcı olan bir pazar araştırma aracıdır.

AdWords’teki yeni entegrasyonlar, basit bir amaç için tasarlanmıştır. Yeni entegrasyonlar ile potansiyel müşterilerinizi anlamak ve onlara doğru bilgiler sunmak hiç olmadığı kadar kolaylaşacaktır. İşte bazı detaylar.

Daha iyi açılış sayfaları ve daha iyi sonuçlar

Reklamverenler doğal olarak reklamlarını daha iyi hale getirmek için çok zaman harcıyorlar. İnsanlar neden reklamları tıklar? “Ücretsiz nakliye” kelime grubu “% 10 indirim” kelime grubundan daha fazla tıklanacak mı? AdWords, hangisinin en iyi performansı aldığını tespit etmek için her zaman çok farklı reklam kampanyaları oluşturmayı kolaylaştırmıştır. Ancak reklam sadece tecrübenin bir parçası.

Optimize ve AdWords arasındaki yeni entegrasyon, bir sonraki adımın atılmasını kolaylaştırıyor. Bu reklamların yol açtığı açılış sayfalarını iyileştirmesi ve açılış sayfalarını kişiselleştirilmesi demek oluyor. Entegrasyon, pazarlamacılara hedef URL’leri veya dağınık sorgu parametrelerini ele almaya gerek kalmadan, bir reklamla ilişkili olan anahtar kelimeye, reklam grubuna veya kampanyaya dayalı olarak özel açılış sayfaları oluşturmak ve test etmek için hızlı bir yol sağlayacak.

Çok değerli bir entegrasyon. Kişiselleştirilmiş tüketici deneyimlerine yatırım yapan kuruluşların % 90’ı yaptıkları çalışmaların işletme karlılığına önemli ölçüde katkıda bulunduğunu kabul ediyor.

Bir otel, “aile dostu oteller” anahtar kelimesi için açılış sayfasını iyileştirmek istediğini varsayalım. Google Optimize ile otel dışından genel bir resim yerine, kendilerini otelin havuzunda eğlendiren bir ailenin imajına sahip yeni bir açılış sayfası varyasyonu oluşturup test yapabilir. Yeni sayfa daha fazla etkileşim alır ve ikna edici olursa yol açarsa, kazanırlar. Ardından başlıkları ve görüntüleri test etmeye devam etmek de çok daha kolay.

 

Google Optimize ve Google Surveys 360 AdWords'le Güçlerini Birleştiriyor
AdWords hesabınızın, kampanyanızın, reklam grubunuzun ve anahtar kelimelerinizin herhangi bir kombinasyonunu doğrudan Google Optimize ile hedefleyin.

AdWords entegrasyonu hem Optimize hem de Surveys 360 için kullanılabilir olacak ve önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak. Optimize etmeyi denemediyseniz, buradan ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.

Neden müşterilerinize sormuyorsunuz?

Bu günlerde daha hızlı çözümlere ihtiyacımız var. Google’ın geçen yıl Google Surveys 360’ı Google Analytics 360 Suite’e eklemesinin bir sebebi de budur. Surveys 360, internette gezinirken veya akıllı telefonlarını kullanırken doğrudan 15 milyon gerçek kişinin bulunduğu bir havuzda soru sormanızı sağlar. Sonuçlar birkaç gün içinde veya sadece birkaç saat içinde ulaşır.

Şimdi, bu hızlı gerçek dünya geribildirimini, AdWords’te sahip olduğunuz zengin veri türleriyle bir araya getirebilseydiniz? O zaman hem kullanıcıların ne yaptıklarını hem de neden yaptıklarını anlayabilirdiniz.

Burada bahsedilen AdWords’de yayınlanan yeniden pazarlama listeleri, Surveys 360’daki anketler için hedeflenebilir olduğu. Bunun anlamı, yeniden pazarlama listelerindeki kullanıcıları, hangilerinin için nelerin en iyi çalıştığını öğrenmek için anket yapabileceğiniz anlamına gelir.

Alışverişte alışveriş sepetlerini neden terk ettiğini bilmek istemez misiniz? Müşterilerinize sorun! Yeni ücretsiz gönderim teklifiniz nedeniyle kaç müşterinin dönüşüm sağladığını merak etmiyor musunuz? Müşterilerinize sorun!

Google Optimize ve Google Surveys 360 AdWords'le Güçlerini Birleştiriyor
Anketinizi, AdWords’te yayınlanan yeniden pazarlama kitlelerinizi kolayca hedefleyin

Ardından pazarlama mesajınızı, öğrendiğiniz bilgilerle eşleşecek şekilde değiştirin. Anketiniz, müşterileri otele getiren kelimelerin “aile dostu” olduğunu gösteriyorsa, bu bilgiden yararlanmak için yeni reklam grupları oluşturabilirsiniz. (Yeni açılış sayfalarını bu kelime grubuyla test etmek için Google Optimize kullanabilirsiniz!)

İşte online alışveriş sitesi Jet’den küçük bir rapor var:

“Google Ürün Listeleme Reklamları (Google Product Listing Ads)(PLA’lar), Jet.com’un web sitesi trafiğini yönlendirmesinde etkili bir yoldu ancak dönüşümler için optimize etmemiz gerekiyordu. Surveys 360, yeniden pazarlama kitleleri aracılığıyla doğrudan satın alma kararlarını etkileyen faktörleri belirlemek için doğrudan müşterilerimizden veri topladı. Sonuçlar açıktı: Müşteriler en çok ücretsiz, hızlı gönderim ve ücretsiz iade dönüşlerimiz konusuna önem veriyorlar. Bu bilgileri, PLA’larda ve Jet.com genelinde mesajlaşmamızı yeniden düzenlemek için kullandık ve bu da performansı hızla geliştirdi. ”

– Jet.com’daki UX Araştırması Direktörü Ben Babcock

Başlamak oldukça kolay: Surveys 360 hesabınıza AdWords hesabınız için kullanılan kimlik bilgileriyle giriş yapmanız yeterlidir. Anket hedefleme için “yeniden pazarlama kitlesi(remarketing audience)”ni seçtiğinizde, AdWords yeniden pazarlama listeleriniz otomatik olarak Surveys 360’a eklenecek ve kullanıma hazır hale gelecektir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Hepsini Toparlayalım

Bu yeni entegrasyonlar, Optimize ve Surveys 360 kullanıcılarının AdWords yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmalarının bir başka yoludur. Müşterileriniz için nelerin işe yaradığını anlamak ve onların istediklerinden daha fazlasını vermek için hızlı ve basit bir yol bulmanızı umarız.

KAYNAK: https://adwords.googleblog.com/2017/05/google-optimize-and-google-surveys-360.html

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...