Ana SayfaSEOGoogle: Organizasyon Şema İşaretlemesi Her Sayfada Olmamalı

Google: Organizasyon Şema İşaretlemesi Her Sayfada Olmamalı

-

Google mühendislerinden John Mueller geçtiğimiz günlerde organizasyon şema işaretlemesi kullanımıyla alakalı bir soruyu cevapladı.

Soru, 22 Ocak’ta Google Web Yöneticisi Merkezinde yapılan Hangout’da gündeme geldi.

Organizasyon işaretlemesini anasayfayamı yapmak daha uygun olur, yoksa iletişim sayfasına mı? Ya da tüm sayfalar?

Mueller yanıt olarak, işaretlemenin her sayfada kullanılmadığı sürece nerede kullanıldığının çok önemli olmadığını söyledi.

Web sitesinin türüne bağlı olarak, organizasyon işaretlemesi bazen ana sayfaya en iyi şekilde uyar. Diğer zamanlarda iletişim sayfasına daha uygun olabilir.

Bununla birlikte, başka bir yerde kullanılsa dahi, Google’da arama söz konusu olduğu sürece hiçbir şeyi değiştirmez.

Google: Trafiğinin Düşük Olması İçeriğin Kalitesiz Olduğu Anlamına Gelmez

Mueller, organizasyon şema işaretlemesinin her sayfada bulunmaması gerektiğini söylerek sözlerine devam etti.

Bazı site sahipleri, tüm arama sonuç sayfalarınında yıldız derecelendirmesinin gösterilmesi umuduyla her sayfaya inceleme işaretlemesi koyabilir. Mueller’in dediğine göre bu iyi bir çalışma değil.

Yapılan Hangout’da, Mueller soruya cevap verirken odadaki diğer SEO uzmanları ilede fikir alışverişinde bulundu. Odadaki diğer SEO uzmanları organizasyon işaretlemesini sadece bir sayfaya koymanın en iyisi olduğuna karar verdiler.

Google Webmasters kanalından tekrarı yayınlanan Hangout görüşmesini 51:36’dan itibaren dinleyerek, John Mueller ve diğer SEO uzmanlarının verdikleri cevapları tamamıyla dinleyebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...