Ana SayfaPazarlamaGoogle Play Gazetelik, Google Haberler Olarak Değişti

Google Play Gazetelik, Google Haberler Olarak Değişti

-

Apple’ın yeni bir haber ve dergilik uygulaması çıkarması üzerine, Google’da kollar sıvadı. Google Play Gazetelik, Google Haberler olarak değişti.

Haberler uygulaması ile bir çok uygulamasını tek çatı altında toplayan Google, bu uygulama sayesinde, kullanıcı deneyimini ve işlevselliği en üst düzeye taşıdı. Tasarımı da baştan aşağı yenilenen uygulama kullanıcılar tarafından beğenilmiş durumda.

Google Play Gazetelik, Google Haberler Olarak Değişti
Google Play Gazetelik, Google Haberler Olarak Değişti

Google Haberler Artık Daha İşlevsel

Mayıs ayında yapılan I/O etkinliğinde duyurulan bu değişiklik, bugün 127 ülkede iOS ve Android platformlarında kullanıcıların hizmetine açıldı. Tamamen baştan tasarlanan ve yapay zeka kullanan gelmişmiş sistemde bir çok yeni özellik mevcut.

Önerilen Yazı; Google Featured Snippets Alanını Genişletti

Google Haberler Uygulamasında Bizi Neler Bekliyor?

  • Google Play Gazetelik, Google Haberler ve Hava Durumu tek bir çatı altında birleşti.
  • “Favoriler” sekmesinde, kaydettiğiniz konular ile mevcut dergi ve haber aboneliklerinizi görebileceksiniz.
  • Kişisel olarak kaydettiğiniz haberler dışında, Günün en çok okunan haberlerinin görüntülendiği “Başlıklar” sekmesi eklendi.
Google Haberler Yeni Tasarımı
Google Haberler Yeni Tasarımı

Uygulama 4 farklı bölüme sahip. “Sizin İçin” sekmesinde, ilginizi çekecek 5 habere yer verilmiş. “Başlıklar” sekmesinde ise o gün en çok okunan haberlerden oluşan bir liste sizi bekliyor. Türkiye, Dünya, İş, Bilim ve Teknoloji, Eğlence, Spor ve Sağlık kategorilerinden dilediğinizi seçerek haberleri filtreleyebiliyorsunuz. Üçüncü bölüm olan “Favoriler” kısmında ise kişisel olarak takip ettiğiniz yayınları ve kayıtlı haberleri görebiliyorsunuz. Son ve 4.kısım olan “Gazetelik” sekmesinde ise Dünyadan bir çok basın organlarını takip edebilir, ve Dergilik bölümünü de görebilirsiniz.

Android Google Haberler İndir

iOS Google Haberler İndir

Kaynak: Indir.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?