Ana SayfaSEOGoogle SERP'lerde yerel hizmetler reklamları artacak

Google SERP’lerde yerel hizmetler reklamları artacak

-

Google, arama sonuçlarında yerel odaklı bir hamle yapıyor. Başlatılan yeni testlere göre Google SERP’lerde yerel hizmet reklamları artacak.

Google, arama motoru sonuçlarıyla daha fazla kullanıcı odaklı olmak adına geliştirmelerini sürdürüyor. Başlatılan yeni testlerde, yerel reklamların daha önemli hale getirildi. Şu anda sayfada genellikle 2 reklama yer veren Google, testlerin tamamlanmasının ardından yerel hizmet reklamlarını da reklamlara dahil edecek ve reklam sayısın 3’e çıkaracak. Böylece yerel olarak hizmet veren işletmeler, reklam çalışmaları ile daha fazla kullanıcıya ulaşarak işletmesini güçlendirilebilecek.

Yerel reklamlardaki sorunlar giderilecek

Yerel reklamlarla ilgili uzun zamandan beri tartışmalı bir durum bulunuyordu. Google, yeni test süreciyle birlikte bu sorunlara yönelik de çalışma yapacağını açıkladı. Sahte işletmelerin verdiği reklamlar, sahte incelemelere sahip işletme profillerinin reklamları ve devre dışı bırakılan işletme profilleri için verilen reklamlar şu anda yerel reklamların önündeki en büyük sorunlardan birisi. Ancak Google açıklamalarında bu sorunların giderileceği ve güvenilir bir platform yaratılma noktasında çalışmaların devam edeceği ifade edildi. Ayrıca kullanıcıların reklam çalışmalarında karşısına çıkan benzer sorunlara karşı reklamları raporlama seçeneği de bulunuyor. Kullanıcıların destekleriyle birlikte kısa süre içerisinde spam reklamların minimum seviyelere indirilmesi hedefleniyor.

Ancak yerel reklamlara yönelik başlatılan çalışma, sosyal medyada spam yerel reklam çalışmalarının hararetlenmesine yol açtı. Kullanıcılar paylaştıkları fotoğraflarla spam reklamlara örnek verirken Google’ın yetkili hesaplarını da etiketleyerek sorunun giderilmesini istedi.

yerel hizmet reklamları

Örnekteki gibi doğal olmayan yerel işletme hesapları, reklam çalışmalarında aldatıcı olabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...