Ana SayfaSEOTeknik SEO için en iyi 6 kurumsal araç ve platform

Teknik SEO için en iyi 6 kurumsal araç ve platform

-

SEO çalışmalarında daha teknik detaylara hakim olmak isteyenler, Teknik SEO için en iyi 6 kurumsal araç ve platform listesine göz atabilir. Dünya genelinde büyük bir popülerlik yakalamış olan araçlar, web sitelerinin daha derin analiz edilmesini sağlar. Üstelik manuel olarak yapılacak pek çok işlem otomatik bir şekilde araçlar yardımı ile yapılabilir.

İşte Teknik SEO için en iyi 6 kurumsal araç ve platform

SEORadar

SEORadar, web sitelerindeki URL’lere odaklanarak değişiklikleri izlemektedir. Organik trafiği etkileyebilecek pek çok olumsuzun keşfedilmesini ve sorunun giderilmesini sağlayan SEORadar, SEO çalışmalarında mutlaka kullanılması gerekenler arasında. Özellikle binlerce sayfaya sahip bir siteniz varsa, SEORadar gibi araçların etkisini çok daha net görebilirsiniz.

seoClarity

Listenin ikinci sırasında ise hepsi bir arada olarak tanımlanan seoClarity var. Yapay zekayı kullanmasıyla sektörde fark yaratan seoClarity, yapay zeka desteği ile web projeleri için özel iç görüler sağlamaktadır. SEO çalışmalarının otomatikleşmesini sağlayan araç, sınırsız tarama, kapsamlı tarama derinliği, hız analizi gibi verilerin de kontrol altında olmasını sağlamaktadır. Üstelik araç JS taraması ile gerçek zamanlı hata analizin yapılmasını da sağlamaktadır.

Screaming Frog

Teknik SEO alanında ücretsiz seçenekler sunmasıyla da bilinen Screaming Frog, olmazsa olmaz uygulamalar arasında yer alıyor. Web sitelerini derinlemesine analiz eden ve teknik sorunların keşfedilmesini sağlayan Screaming Frog, farklı platformlarla da uyumlu. 404 başta olmak üzere sayfalardaki hız ve diğer sorunları kolayca keşfedebilirsiniz.

Screaming Frog 15 ile gelen yeni özellikler

Botify

Büyük ölçekli web projelerinde tarama yapmak oldukça zordur. Binlerce sayfanın manuel olarak taranması ve hataların tespit edilmesi mümkün değilken Botify gibi araçlar bu alanlarda yardıma koşmaktadır. Kapsamlı olduğu kadar taramaları hızlı şekilde gerçekleştiren Botify, değerlendirilmesi önerilenler arasında.

Deepcrawl

Web sitesi tarama ve analiz konusunda destek alabileceğiniz Deepcrawl, siteyi farklı kriterler dahilinde inceler. Site yapısı, dosyaların boyutları, site dahilindeki yönlendirmeler, HUB üzerinden web site değişikliklerini izleme, birden fazla proje için kontrol seçeneği Deepcrawl’ın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Oncrawl

Listenin son sırasında Oncrawl var. Oncrawl, web siteleri için teknik denetim gerektiğinde tercih edebilecek alternatiflerden birisi. Makine öğrenimi ile geliştirilen bir sistem olan Oncrawl, uygun fiyatlarıyla da kullanıcı dostu.

Kurumsal platformların dışında teknik SEO konusunda yardım almak isteyenler için Google Search Console, Bing Web Yöneticisi Araçları gibi ücretsiz ve güvenilir araçlar da mutlaka kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...