Ana SayfaSEOGoogle Temmuz 2022 ürün inceleme algoritması güncellendi

Google Temmuz 2022 ürün inceleme algoritması güncellendi

-

Google, Temmuz 2022 itibariyle ürün inceleme algoritmasında yaptığı güncellemeyi kullanıma sundu. Algoritmada yapılan değişiklikler nedeniyle sıralamalarda dalgalanmalar yaşanabilir.

Google, kullanıcıların önem verdiği ürün incelemeleriyle ilgili değişikliğe gidiyor. Son dönemlerde 3 farklı güncelleme yapan Google, 4. güncellemeyi de duyurdu. Resmi kanallar aracılığı ile yapılan bilgilendirmede Mart 2021’de yapılan algoritmanın çok daha geliştirildiği ve yenilendiği belirtildi. İncelemelerde istediği sıralamaları alamayanlar için yeni bir fırsat yaratabilecek güncelleme, tam ters bir etki de yapabilir.

Google Aralık 2021 ürün inceleme güncellemesi duyuruldu

Google Temmuz 2022 ürün inceleme algoritması neleri değiştirecek?  

Algoritmadaki en büyük değişikliklerden birisi inceleme derinliği oldu. Google, incelemeye konu olan ürün için üretici web sitesinde yazan bilgilerle donatılan bir incelemeyi ince içerik olarak değerlendiriyor. Bu tür içerikler artık Google tarafından çok fazla önemsenmeyecek.

Bunun yerine derinlemesine inceleme yapan ve ürün hakkında olabildiğince kapsamlı bilgiler paylaşan web siteleri, Google Temmuz 2022 ürün inceleme algoritması ile öne çıkarılacak. Bir ürün incelemesi yapmak için Google’ın önerdiği ürünün gerçekten test edilmesi ve test sonuçlarının paylaşılması. Niceliksel ölçümler, faydalar ve dezavantajlar gibi farklı veriler ile desteklenecek incelemeler, bundan sonra Google gözünde çok değerli olacak.

Google, Web’de zaten var olan içeriğin yeniden yazılmasını (En azından incelemeler için) çok önemsemiyor. Benzersiz bilgiler ve detaylar sunan incelemelerin önemsenmeye başlandığı Google Temmuz 2022 ürün inceleme algoritmasında en önemli detaylardan birisi de orijinal fotoğraflar ile incelemenin desteklenmesi.

Güncellemenin devreye alınmasıyla birlikte 1-2 haftalık bir dalgalanma bekleniyor. Özellikle ürün incelemesi paylaşan web sitelerinin mevcut sıralamalarını takip etmesi öneriliyor.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Web sitesi optimizasyonu

Bir SEO uzmanının günlük görevleri nelerdir 2023?

0
SEO uzmanları çalıştıkları markaların web sitelerini strateji ve taktikler geliştirerek arama motorlarında en üstte çıkmasını, sitenin daha hızlı çalışması ve web sitesinin daha fazla...