Ana SayfaSEOGoogle Takip Et Butonu Güncellemesi

Google Takip Et Butonu Güncellemesi

-

Aralık ayında kullanıma sunulan feed (beslemeler) özelliğini temel alan Google, araştırmacıların dikkatini çeken bazı konulara yönelik takip etme olanağını sunmaya başladı. Google Takip Et Butonu sayesinde aramalarınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz.

Spor takımları, filmler, TV şovları, ünlüler ve müzisyenler gibi çeşitli konularda arama yaptıktan sonra, konuyu feed’inize eklemek için size sunulan bir “Takip et” butonuyla karşılaşacaksınız.

Google Takip Et Butonu
Google Takip Et Butonu Güncellemesi

Google’ın kullanıcılarına özel, özet akışına yönelik yapılan farklı çalışmalardan olan, kullanıcının dikkatini çekebilecek konuları tahmin etme işlemini yapmak için geliştirilmiş yapay zekalar (makine öğrenme algoritmaları) oluşturmakta.

Google Takip Et Butonu Geliyor

Google’ın yapmış olduğu  algoritması, bir kullanıcının çeşitli konularda ilgisini çekebilecek aramaları kişiyle buluşturmasına katkı sağlayacak gibi gözüküyor. Bundan ötürü, teknoloji konuları ilginizi çekiyorsa ve ilgileniyorsanız feed’iniz bunu size çeşitli yöntemlerle gösterecektir. Eğer dikkatinizi çekmeyen bir konuyu size gösteriyorsa, bununla ilgilenmediğinizi de işaretleye biliyorsunuz. Google tamamen kullanıcı odaklı aramalara yönelmesi, SEO stratejilerinde de değişikliklere yer vereceğini ön görüyoruz.

Google, bir çok konuda bakış açısı sunan çeşitli kaynaklardan aldığı haber kaynaklarını kullanıcılarına göstermete devam ederken, diğer bir yandan da ilgi alanları sizinki ile benzer olan kişilerin ilgilendiği sayfaları da size önereceği bilinen bilgiler arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...