Ana SayfaSEMGoogle ürün arama trendlerini açıkladı

Google ürün arama trendlerini açıkladı

-

Google, bize sunduğu araçları geliştirmekle kalmayıp daha işlevsel yeni adımlar da atmaya devam ediyor. Google, pazarlamacıların farklı kategorilerdeki en popüler ürün aramalarını keşfedebilmeleri için yeni servisi kullanıma sundu. Yani Google ürün arama trendleri 2019’u bizimle paylaşarak önemli bir veriyi kullanmamıza olanak sağladı.

Google’da 2019’da neleri aradık? 2019 Google Arama Trendleri belli oldu

Google ürün arama trendleri: Google Shopping 100

Google Shopping 100, ABD’de yapılan aramalarda dikkat çekici artış görmüş olan ürünleri vurgulamaktadır. Bunların genel olarak en çok aranan ürünlerin aramaları olmadığını, önceki yıla göre ürün aramalarında popülerliklerini önemli ölçüde arttıran ürünler olduğunu belirtmek önemlidir.

“Yaşları ve ilgi alanlarını kapsayan teknoloji, mutfak eşyaları, oyuncaklar ve oyunlar gibi tatil hediyeleri için bazı önemli kategorilerini öne çıkardık. Aksesuar ve tekstilde yüksek değişimin kürklü botta olduğunu görüyoruz, yüksek teknolojili elektrik süpürgeleri ise ev eşyalarında büyük gelişme göstermiş.”

Google Shopping 100
Google Shopping 100

Google Shopping 100
Google Shopping 100

Amerika Birleşik Devletleri tatil mevsimi Google Shopping 100’ü başlatmak için uygun bir zaman olsa da, tüm yıl boyunca ürün arama trendlerini keşfetmek için kullanılabilir. Tüketiciler, Google Shopping 100’ü hediye seçerken ilham almak, farklı e-ticaret sitelerinin fiyatlarını karşılaştırmak ve seçtikleri bir ürününün yakındaki bir mağazada stokta olup olmadığını bulmak için kullanabilir. Pazarlamacılar, tüketicilerin ilgi duydukları şeylere ayak uydurmak için içeriklerini oluşturabilir veya gelir ortaklığı tercihinde bulunabilir.

Google Shopping 100 kategorileri

  • Teknoloji
  • Mutfak ürünleri
  • Oyuncaklar
  • Aksesuar ve tekstil
  • Oyunlar
  • Spor ve fitness
  • Ev eşyaları
  • Kişisel bakım ürünleri

Google’ın bu yeni servisinin yıl boyunca kullanılıp kullanılamayacağını zaman gösterecektir. bundan sonraki süreçlerde yararlı bir tüketici araştırma aracı olabilir.

KAYNAK: https://www.indir.com/haberler/google-shopping-100-ile-alisveris-trendlerini-takip-edebileceksiniz

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), dijital pazarlama alanında işletmeler için önemli bir yere sahiptir. SEO terminolojisinde bilinmesi gereken önemli terimler yer alır. Bu terimler hakkında...