Ana SayfaPazarlamaGoogle Küçük İşletmeler İçin Web Site Oluşturucu Aracı Yayınladı

Google Küçük İşletmeler İçin Web Site Oluşturucu Aracı Yayınladı

-

Küçük işletmeler için Google web site oluşturucu aracını paylaştı. Kullanımı son derece basit ve sadece temel ihtiyaçları paylaşma üzerine kurgulanmış bu araç ile web sitesi olmayan küçük işletmeler hedeflenmiş. Advertise Community’de Google topluluk yöneticisi Marissa_GMB aşağıdaki açıklamayla birlikte Google web site oluşturucu anonsunu yaptı.

“Bir Google listelemesini keşfetmek için insanların yaptığı en yaygın işlemlerden biri web sitesine gitmektir ancak bir web sitesinin edinilmesi dünyanın birçok yerindeki küçük işletme sahipleri için hala zor olabilir: çok karmaşık, çok pahalı, çok zaman alıcı. Milyonlarca küçük işletme (Dünya’da küçük işletmelerin % 60’ı) henüz bir web sitesine sahip değil.

Google Web site oluşturucu, küçük işletme sahiplerinin yalnızca birkaç dakika içinde basit, çarpıcı bir web sitesi oluşturmalarını sağlayan ücretsiz bir araçtır. Kolaydır ve yeni web sitenizi bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan oluşturup düzenleyebilirsiniz!”

Bu açıklama sonrası forumdakilerin tepkisini buradan takip edebilirsiniz.

Google Web Site Oluşturucu Nasıl Kullanılır?

Google My Business hesabınıza giriş yaptıktan sonra soldaki menüdeki sekmeler arasında “Web Sitesi” göreceksiniz.

Google Web Site Oluşturucu

Sekemeye tıkladığınızda karşınıza Google web site oluşturucu başlangıç sayfası gelecek. Gördüğünüz gibi bir tema seçimi, sayfada yer alacak yazıların seçimi, fotoğrafların seçimi yapılabiliyor. Ayarlar sekmesinden dil seçimi yapabiliyor ve yayınlayabiliyorsunuz. Listelemenizde yer alan harita ve çalışma saatleri gibi eklediğiniz bilgileri paylaşabiliyorsunuz.

Google Web Site Oluşturucu

İsterseniz bir kaç dakika içinde tek sayfalık basit bir web sitesine sahip olabilirsiniz. İsterseniz mobilden isterseniz masa üstünden yapabileceğiniz bu işlemler için öncelikli adım Google My Business üzerindeki verilerinizi eksiksiz şekilde doldurmak. Takip eden süreçte tema seçimini yapabilir, işletmeniz hakkında vermek istediğiniz bilgileri içeren metinler hazırlayabilir ve çarpıcı fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Çok kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu tek sayfalık web sitesi aynı zamanda mobil uyumlu.

Gerekli hazırlıkları yapıp sitenizi yayına aldığınızda “sirketadi.business.site” olarak web sitenize ulaşabileceksiniz. Eğer kendi alan adınızda kullanmak istiyorsanız hazırladığınız web sitenizi kendi alan adınızla da kullanabiliyorsunuz. İlerleyen süreçte Google My Business’ta yapacağınız tüm değişiklikler otomatik olarak web sitenizde yer alacaktır. Hazırladığınız web sitenizi Google Adwords reklamları için de kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda sitenize gelen kişilerin görüntülediği iletişim bilgileri, fotoğraflar vb davranışlarını da takip edebilirsiniz.

Google Web Site Oluşturucu Avantajları

  • Özel alan adı
  • Mobil cihazlara uygunluk
  • Aramaları ve ziyaretleri yönlendirme
  • Otomatik güncelleme
  • Cep telefonunuzdan yönetebilirlik
  • Kolay reklam yerleşimi

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız On bir yaygın Google My Business giriş yönetimi senaryosu artık daha önemli hale geldi.

Görsel Kaynak: Depositphotos

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), dijital pazarlama alanında işletmeler için önemli bir yere sahiptir. SEO terminolojisinde bilinmesi gereken önemli terimler yer alır. Bu terimler hakkında...