Ana SayfaSEOGoogle Web Stories WordPress eklentisi ilk büyük güncellemesini aldı

Google Web Stories WordPress eklentisi ilk büyük güncellemesini aldı

-

Google’ın resmi WordPress Web Stories eklentisi, ilk büyük güncellemesini aldı. Google Web Stories WordPress eklentisi güncellemesi ile sunulan yenilikleri sizlerle paylaşacağız.

Google, üç kullanışlı yeni özellikle birlikte gelen Google Web Stories WordPress eklentisinin ilk büyük güncellemesini yaptı.

Google’ın Web Hikayeleri için WordPress 1.1 sürümü site sahiplerine şu özellikleri getiriyor:

  • Tenor ile entegrasyon yoluyla Web Hikayelerine GIF’ler ekleyin.
  • Çok çeşitli tipografi seçenekleriyle Web Hikayeleri oluşturun.
  • Video içerikli Web Hikayelerine altyazı ekleyin.

Google Web Stories WordPress eklentisi resmi olarak paylaşıldı

Google Web Stories WordPress eklentisi güncellemesi neler sunuyor?

Yeni güncellemelerin her birinin özetini aşağıda paylaşıyoruz.

GIF’ler!

Google, Tenor’u Google Web Stories WordPress eklentisine entegre ederek basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak GIF eklemeyi mümkün kılıyor.

Ancak bunlar yalnızca normal GIF’ler değil. Google, “Ek bir bonus olarak, hikayelerin hızlı yüklendiğinden emin olmak için arka planda GIF biçimi yerine yüksek performanslı video kullanıyoruz” diyor.

Bu yükseltme ile eklentinin kullanıcıları, anahtar kelimeleri kullanarak geniş bir GIF kitaplığında arama yapabilir, ardından birini tıklayıp Web Hikayesine sürükleyebilir.

Google Web Stories WordPress eklentisi neredeyse bir Instagram veya Facebook hikayesine GIF eklemek kadar kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yeni Tipografi

Kullanıcılar, bir Web Hikayesi oluştururken yüksek kaliteli metin listesinden yeni yazı tipleri seçebilecekler.

Google, en yüksek kalitede tipografi işçiliğini sağlamak için iA Writer adlı uygulamayla tanınan iA’daki tipografi uzmanlarıyla ortaklık kurdu.

iA Writer yazı tipleri oldukça estetik olduğundan büyük ölçüde tercih edilen yazı uygulamasıdır.

Google Web Stories WordPress eklentisi için seçilen belirli yazı tiplerinin editoryal kullanım örnekleri göz önünde bulundurularak oluşturulduğunu not eder.

“Sonuç, farklı uyumlu tipografiyi karıştırmanıza ve eşleştirmenize olanak tanıyan özenle oluşturulmuş bir dizi kombinasyon ve yalnızca halihazırda kullandığınızla eşleşen metin kümelerini gösteren dinamik bir geçiş (“Kullanılan Yazı Tipleri”) sunuyor ve seçimlerinizin iyi bir şekilde eşleşeceğinden emin.”

Video Altyazıları

Google Web Stories WordPress eklentisinin kullanıcıları artık video altyazıları ekleyerek daha erişilebilir içerik oluşturabilir.

Video altyazıları doğrudan düzenleyiciye yüklenebilir. Gerekli VTT biçiminde biçimlendirildikleri sürece, tüm videolara hızla eklenebilirler.

Bu güncellemeler artık Google Web Stories WordPress eklentisi güncellemesi ile kullanılabilir.

KAYNAK: Google

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?