Ana SayfaSEOGoogle WordPress için Lazy Load eklentisi yayımladı

Google WordPress için Lazy Load eklentisi yayımladı

-

Site hızının çok önemli olduğu bu dönemde Google site sahiplerinin ve site yöneticilerinin işlerine yardımcı olabilmek için bir WordPress eklentisi yayımladı. Google WordPress lazy load eklentisi ile WordPress sitelerin hızlarına ciddi katkıda bulunuyor.

Geliştiriciler İçin En İyi WordPress Eklentileri

Google WordPress lazy load eklentisi neler sağlayacak?

Google, Chrome’un yeni Lazy Load özelliği için tasarlanmış yeni bir WordPress eklentisi yayımladı.

Lazy Load, site sahiplerinin resimleri ve iframe’leri özel JavaScript kullanmadan yükleyerek optimize etmelerini sağlar. Google’ın yeni “WordPress Lazy load” eklentisi kurulduğunda herhangi bir ekstra işlem yapmadan Lazy Load’ı anında desteklemesini sağladığı için tüm süreci daha da kolaylaştırır.

Yeni eklentinin ana işlevi, bir web sitesindeki görüntülerin sayfada aktif olan alanda yükleme özelliğini içermesini sağlamaktır. Kurulum gerekmez, kurulum yapmazsınız ve bu eklentiyi kullanmanız site hızı açısından iyi olur.

Çeşitli Kategorilerde En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

Bu eklenti, henüz Lazy Load’I desteklemeyen tarayıcılar için bir uyarı mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma özel JavaScript içeriyor, ancak sayfa yükleme süresi üzerinde en az etkiye sahip olduğu söyleniyor.

Bu yüzden eklenti, tarayıcıdan bağımsız olarak web sitenizin tüm ziyaretçilerinin görüntülerin ve iframe’lerin lazy load yüklenmesinden faydalanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Google’ın lazy load eklentisi, Eklentiler> Yeni Ekle seçeneğine gidip adıyla arayarak doğrudan WordPress yönetici panosundan yüklenebilir. Google WordPress Lazy Load eklentisini buradan indirilebilirsiniz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Reddit reklamları işletmenizi büyütmeye yardım edebilir mi?

Reddit reklamları işletmenizi büyütmeye yardım edebilir mi?

0
Son zamanların popüler sosyal medya platformlarından biri olan Reddit, geniş ve aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir platformdur. Bu platformlarda kullanıcılar, subredditler adı...