Ana SayfaSEOGoogle: Yapılandırılmış Veriler Her Sayfada Özgün Olmalıdır

Google: Yapılandırılmış Veriler Her Sayfada Özgün Olmalıdır

-

John Mueller, yapısal verilerin bir web sitesinin birden çok sayfasına kopyalamaktan kaçının, bir sayfa, yapılandırılmış veriler içermesi gerekiyorsa, o sayfanın benzersiz olması gerekiyor ifadelerini kullandı.

Bu tavsiye, Mueller’in sorulara cevap verdiği bir Hangout konuşmasında gerçekleşti.

John Mueller’e sorulan soru;

“Stractured data düzeni yalnızca bir sayfada mı kullanılır, yoksa aynı düzen ilgili birden çok sayfada kullanılabiliyor mu? Belirli kategoriler için eleştiriler aldığımızdan bunu soruyorum ve bunlar hedef haline gelmiş diyebilirim. Bununla birlikte, bizim de belirlediğimiz genel bir tür alt sayfalarımız var.”

Bazı branşlar için eleştiriler aldığımız için bunu soruyorum ve bunlar seçilmiş şeyler. Bununla birlikte, bizimde seçtiğimiz genel konuda alt sayfalarımız var.”

Mueller, hizmet değerlendirmelerinin yapılandırılmış veriler kullanılarak bir sayfa seçtiğinden, bu sorunun cevabını verirken konuya genel bir yaklaşımda bulunuyor.

Mueller, özellikle servis değerlendirmelerine değineceğine, tüm yapılandırılmış veriler için aşağıda beğendiği uygulamaları önermişti.

“Buna istinaden, genelde bir web sitesinde veya bir sayfada yapısal veriler belirli bir sayfaya özeldir. Sizin söyleyeceğiniz bir şey olmamalı. “Eh, bu iş genel olarak bir derleme ve bu nedenle web sitemizin tüm sayfalarına koyacağız.”

 

Bunların aksine, o sayfanın birincil konusu da kendine özel olmalıdır. Bu açıdan, türe göre karıştırma ve eşleştirme incelemelerinden genellikle uzak duruyorum(çekiniyorum anlamıda taşıyor) ve web sitesinde göstermek istediğiniz şeyleri temel alan bir dizi toplu incelemeyi bir araya getirmeye çalışıyorum. Öyleyse, referanslar gibi değilde incelemeler gibi olması gerekiyor

Mueller, site içinde yinelenen verilerin anlaşılması durumunda ne olacağını açıklamıyor. Ancak diğer yinelenen içeriğinki ile aynı şekilde değerlendirileceğini varsayabilir.

Akabinde, bir sayfanın ana içeriği söz konusuysa, yapısal verilerle işaretlenip işaretlenmediğine bakmadan artıran şeylerden uzak durmanın en iyisi olduğunu belirtiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?