Ana SayfaSEOGoogle yeni arama sonuçları sayfası tasarımı hakkındaki eleştirilere yanıt verdi

Google yeni arama sonuçları sayfası tasarımı hakkındaki eleştirilere yanıt verdi

-

Google, masaüstü arama sonuçlarında yaptığı son değişikliklere yönelik yaygın eleştirilere yanıt olarak resmi bir açıklama yaptı.

Google Adwords Nedir?

Google’a gelen eleştiriler

Google, geçen hafta, masaüstü arama sonuçlarında organik ve ödemeli içerik sıralamalarının görünümünde güncelleme yaptı. En dikkat çeken değişiklikler, masaüstü arama sonuçlarının yanındaki sık kullanılanlar etiketi ve ödemeli sonuçlarda düz siyaha çevrilmiş olan “Reklam” etiketi oldu.

Google, yeni “Reklam” etiketinin daha belirgin olduğunu iddia ediyor ancak birçok kullanıcı, ücretli sonuçların organik sonuçlardan neredeyse ayırt edilemez olduğu konusunda şikayetçi, ve şikayetçi olmaya devam ediyorlar.

Google’ın yanıtı

Google, geri bildirimlere kulak vererek, bugünden itibaren favoriler için yeni yerleşimleri denemeye başlayacağını söylüyor. Google’ın Twitter hesabı searchliaison üzerinden yaptığı açıklamada geçen ifadeler şöyle:

“Geçtiğimiz hafta, mobil cihazlarda aylardır olanları yansıtmak için, masaüstünde ara görünümünü güncelledik. Güncelleme hakkındaki geri bildirimlerinizi duyduk. Her zaman “Arama”yı daha iyi geliştirmek için çalışıyoruz, bu yüzden, sık kullanılanlar için yeni yerleşimleri deneyeceğiz.” .

Deneme sürecinde, kullanıcıların bazıları sık kullanılanları farklı konumlarda görecek iken, bazıları ise hiç görmeyecek.

Google’ın açıklamasının tamamı ise şu şekilde:

“ Masaüstü araması için kullanıcı deneyimini geliştirmeye kendimizi adamış durumdayız. Çabalarımızın bir parçası olarak, geçen hafta, mobilde aylardır kullandığımız tasarımı yansıtan yeni bir tasarımı sunduk. Kullanıcıların, bilginin nereden geldiğini daha hızlı anlamalarını sağladığı ve kalın “Reklam” etiketi göze çarptığı için, bu tasarım mobil kullanıcılar tarafından iyi karşılandı. Ayrıca web yayıncıları, arama sonuçları sayfasında marka ikonografilerini kullanmayı sevdiklerini söyledi. Masaüstü için erken testler olumlu olsa da, kullanıcılarımızdan gelen geribildirimleri her zaman değerlendiriyoruz. Masaüstündeki mevcut sık kullanılanlar tasarımı için bir değişiklik deniyoruz, ve zaman içinde yeni halleriyle tekrar denemeye devam edeceğiz.” .

Google’ın deyişiyle “daha belirgin” siyah “reklam” etiketinde yapılacak herhangi bir değişiklik olmaması dikkat çekiyor. Yakın bir gelecekte, yeni bir etiket beklemek iyimser bir düşünce olabilir.

“Daha belirgin” siyah Reklam etiketinde herhangi bir değişiklikten söz edilmediğini unutmayın. Muhtemelen, yeni etiket öngörülebilir gelecek için değişmeden kalacaktır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

5 Adımda Facebook Analytics Kullanım Rehberi

Facebook Reklamları İşe Yarıyor mu?

0
Dijital pazarlama dünyasında Facebook, en popüler sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Facebook işletmelerin hedef kitleleriyle etkileşime geçmeleri için güçlü bir araç olarak...