Ana SayfaSEOGoogle, Yeni Seach Console'da Yaşanan Veri Kaybının Nedenini Açıkladı

Google, Yeni Seach Console’da Yaşanan Veri Kaybının Nedenini Açıkladı

-

Geçtiğimiz günlerde yenilenen Search Console’da bazı raporların eksik olduğu görüldü.Yakın zamanda yayınlanan bir Google yardım dökümanı ile kayıp verinin iki sebebi olduğu açıklandı.

Google, Yeni Seach Console’da Yaşanan Veri Kaybının Nedenini Açıkladı

1 – Yeni Seach Console’a Aktarımın Tamamlanmaması

Geçtiğimiz günlerde yenilenen ve tüm kullanıcıların kullanımına sunulan yeni Search Console’un bazı raporlarının eksik olmasının ilk ve en temel sebebi, halen beta sürümünde olması ve henüz eski sürümdeki tüm raporların yeni sürüme eklenmemiş olması.

Google, yaptığı açıklama ile önümüzdeki dönemlerde yeni Search Console’a daha çok rapor ekleneceğini belirtsede,tüm raporların yeni sürüme aktarılması ve sorunsuz çalışması biraz zaman alacak gibi duruyor.

2 – Daha İyi Bir Rapor Sunmak

Her rapor, Search Console’un klasik sürümünde olduğu gibi, tamamen aynı şekilde yeni sürüme taşınmayacak.Ayrıca Google’a göre, her zaman kullanıcılara daha iyi bir veri sunulabilir.İşte tamda bu yüzden Google yaptığı değişiklikler ile bazı raporları ve içindeki verileri birleştirdi.

Eğer aradığınız raporu veya veriyi bulamadıysanız ve bu rapor veya veri klasik Search Console sürümünde mevcut ise, yeni Search Console içerisindeki diğer raporları kontrol etmenizde yarar var.Zira Google, aradığınız raporu veya veriyi bir başka rapor veya veri ile birleştirmiş olabilir.

Google sadece çok önemli Search Console verileri hakkında değişiklik yapmazken, yeni Search Console’da yapılan değişikte aradığınız rapor veya veriler henüz yeni sürüme taşınmamış veya başka bir rapor veya veriyle birleştirilmiş olabilir.Yeni sürümdeki eksiklikler tamamlanana kadar eski ve yeni sürüm arasında geçiş yapmakta fayda var.

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/google-explains-new-search-console-missing-data/234391/

Ayrıca konu hakkında henüz bilgi sahibi değilseniz “Yeni Google Search Console Raporlarda Daha Fazla Filtreleme Seçeneği Sunuyor” ve “Yeni Google Search Console İle Kullanabileceğiniz 5 Rapor” başlıklı haberlerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...