Ana SayfaPazarlamaInstagram'da Gönderileri Otomatik Paylaşacak Şekilde Zamanlama İmkanı

Instagram’da Gönderileri Otomatik Paylaşacak Şekilde Zamanlama İmkanı

-

Topluluk yönetimi yapan ekiplerin ortak sıkıntılarından bir tanesi kullandıkları sosyal mecralarda paylaşılmak üzere hazırlanan içeriklerin ileriye dönük zamanlanması. Facebook bu özelliği kendi içerisinde bir özellik olarak sunarken, diğer sosyal mecralarda ileri tarihli paylaşım zamanlamak için üçüncü parti uygulamalar kullanmak durumunda kalınıyordu. Instagram zamanlama da aynı şekilde…

Önerilen Yazı: Daha Etkili Bir Topluluk Yöneticisi Olmak İçin 5 İpucu

İşletmelerin müşterilerine ulaşabilmesi ve reklamların doğru kitlelere ulaşabilmesi için çok önemli bir mecra olan sosyal medya platformlarının paylaşımlarını Hootsuite, Buffer, SocialFlow gibi üçüncü parti uygulamalar üzerinden Facebook haricindeki sosyal mecralar için hazırlanılan içerikleri paylaşabiliyordunuz, isterseniz Facebook içeriklerini de zamanlayabiliyorsunuz.

Instagram özelinde üçüncü parti uygulamalar kullanmanın sıkıntısı daha da büyüktü bu güne kadar! Üçüncü parti uygulamalar vasıtası ile zamanlanan paylaşımlar diğer platformlarda istenilen saatte otomatik paylaşılırken Instagram’da paylaşım yapabilmek için ilgili üçüncü parti aracın mobil uygulamasına gelen bildirim sonrası manuel olarak paylaşmak gerekiyordu. Gerekiyordu diyoruz çünkü artık bu dert sona eriyor.

Önerilen Yazı: 22 Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi Aracı

Instagram Zamanlama İmkanı

Mobil uygulamaya gelen bildirim sonra tekrar işlem yapmanız gerekiyordu dememizin sebebi artık diğer sosyal medya platformalarındaki gibi zamanlanan içeriklerin otomatik olarak paylaşılması mümkün. Sosyal medya pazarlama yönetimi araçlarından en çok tercih edilenlerden bir tanesi olan Hootsuite bugün duyurusunu yaptığı güncelleme ile bundan sonra zamanlanmış olan Instagram paylaşımlarının direkt olarak paylaşım yapılmasına imkan sağladığını duyurdu.

Hootsuite’e bağladığınız hesapların Instagram Business olması gerekiyor. Bu güncelleme sonrasında bildirim ile paylaşım derdi olamadan gönderiler doğrudan paylaşılacağı için zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak ve Instagram’da planladığınız kampanyaları daha etkin kullanmanıza imkan sunacak.

Hootsuite indir

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...