Ana SayfaSEOGoogle, YouTube Reklamverenlerinin Yeni Para Kazanma Yöntemlerini Açıkladı

Google, YouTube Reklamverenlerinin Yeni Para Kazanma Yöntemlerini Açıkladı

-

Araçlarına getirdiği yeniliklerine bir yenisini daha ekleyen Google, Youtube reklamverenlerinin yeni para kazanma yöntemleri hakkında bir açıklama yayınladı.

Google, günümüzde kullanıcıların tükettiği içerikteki videonun artan rolü pazarlamacıların daha iyi sonuçlara ulaşması için YouTube reklamlarında reklamverenlerin daha fazla dönüşüm sağlamasına yardımcı olacak yeni yetenekler geliştirmiştir.

Yeni özellikler, YouTube’un sunduğu yaratıcı çözümleri, Google Reklamları tarafından sunulan makine öğrenimi ve ölçüm çözümleriyle birleştiriyor.

Google Özgün Makaleler Oluşturan Yeni Algoritmasını Yayınladı

Reklam Uzantıları

YouTube reklamverenleri yakında daha fazla çeşitli video reklam uzantıları ile daha fazla dönüşüm elde etme imkanı bulacaklar. Aşağıdaki örnekte, Google bir film stüdyosunun bilet satışlarını artırmak için yeni reklam uzantılarından bir tanesinin nasıl kullanıldığını gösterir.

YouTube Reklamverenlerinin Yeni Para Kazanma Yöntemleri

Yeni reklam uzantılarından alınabilecek diğer işlemler arasında bir uygulamanın indirilmesi ve bir seyahat için rezervasyon yapılması da bulunmaktadır. Bu uzantılar, TrueView yayın içi reklamları için mevcut konumda ve form uzantılarında yer alacak.

Yeni Ölçüm Çözümleri. Brand Lift Nedir?

Google, reklamverenlerin üst ve alt huni metriklerini ölçmelerini ve bunlara göre hareket etmelerini kolaylaştırma çabası içinde YouTube reklamları için Brand Lift çözümünü geliştirmektedir.

Reklamverenler kısa bir süre sonra, doğrudan Google Ads veya Görüntülü Reklamcılık ve Video 360’da Brand Lift çalışmalarını kurabilir ve diğer reklam metrikleriyle birlikte raporları görüntüleyebilir.

Brand Lift çalışmaları, bir reklamverenin kampanyası boyunca da gönderilebilir. Böylece, video reklamların izleyici algılarını gerçek zamanlı olarak nasıl etkilediğini anlayabilirler.

YouTube’un Brand Lift çalışmaları iki yeni metrik içerecek:

  • Lifted Users: Bir reklamda erişilen kişi sayısı.
  • Cost-per (Tıklama Başına Maliyetli) Lifted Users: Reklamverenler, kampanyalarının erişimini ve maliyet etkinliğini optimize etmek için bu metriği kullanabilir.

Son olarak, Google reklamverenlerin daha sıkı bir standartlar grubunu karşılayan ölçüm çözümleriyle YouTube medyayı ölçülebilir hale getirmek için Ölçüm Ortaklarına(Measurement Partners) yatırım yapıyor.

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?