Ana SayfaSEOGörsel arama motoru Pinterest işletmeler için 5 yeni güncelleme yayınladı

Görsel arama motoru Pinterest işletmeler için 5 yeni güncelleme yayınladı

-

Pinterest, perakendecilerin mağaza kurması, satışları artırması ve sonuçları ölçmesi için yeni araçlar yayınladı. Pinterest işletme güncellemeleri ile işletmelerin bir vitrin oluşturmasına, satış oluşturmasına ve sonuçlarını ölçmesine yardımcı olmayı amaçlayan beş yeni güncelleme yayınladı.

Pinterest işletme güncellemeleri

Pinterest, “yılbaşı hediye fikirleri” gibi aramaların Nisan ayında artış göstermesiyle (yıldan yıla 3 kat artış) tatil alışverişinin bu yıl çok önceden başladığını söylüyor.

Geçtiğimiz altı ayda, alışveriş alanlarıyla ilgilenen Pinterest kullanıcılarının sayısı % 85’in üzerinde arttı. Bununla birlikte alışveriş ile satın alma arasında bir fark vardır ve Pinterest, satıcıların kullanıcıları bir sonraki adımı atmaya yönlendirmesine yardımcı olmak için geliştirmelerde bulunuyor.

“Bugün, perakendecilerin bu tatil sezonunda ve sonrasında müşterilere ulaşmasına yardımcı olmak için en yeni satış araç setimizi sunuyoruz …”

Pinterest işletme güncellemeleri satıcılara aşağıdaki başlıklarda avantajlar sunuyor.

  • Satıcı vitrin profili ve keşif
  • Ürün etiketleme
  • Ürün katalogları
  • Reklam kampanyalarında otomatik teklif verme
  • Dönüşüm analizi

Pinterest işletme güncellemeleri hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Satıcıların keşfedilmesine yardımcı olma

Pinterest kullanıcıları alışverişle ilgili fikirleri aradıklarında, artık aradıkları ürün kategorisine göre önerilen satıcıları görecekler.

Pinterest arama sonuçlarında satıcı önerileri

Kullanıcılar, Pinterest’teki bir satıcıyı ziyaret ettiklerinde, bir vitrini andıran güncellenmiş bir profille karşılanacaklar.

Pinterest güncellenmiş satıcı sayfaları örneği

“Mağaza (Shop)” sekmesinde gelişmiş bir alışveriş deneyimi bulabilirsiniz.

Mağaza sekmesi, kategoriye göre düzenlenmiş stoktaki ürünlerin yanı sıra öne çıkan ürün grupları ve dinamik olarak oluşturulmuş önerileri görüntüler.

Yeni Mağaza sekmesi örneği

Yeni ürün etiketleme

Satıcılar artık yeni bir etiketleme aracı kullanarak kendi resimlerini tam olarak gösterilen ürünlerle etiketleyebilir.

Yeni ürün etiketleme arayüzü örneği

Bu güncelleme, alışveriş yapanların bir fotoğrafta gördüklerini tam olarak satın almalarını sağlıyor.

Bir müşterinin bakış açısından etiketlenmiş ürün örneği

Pinterest, ürün etiketleme aracının geliştirilmiş sürümünün henüz “test” aşamasında olduğunu, bu nedenle erken dönemde bazı küçük sorunlar olabileceğini belirtiyor.

Katalog güncellemeleri

Pinterest, satıcı olmayı kolaylaştıracak, kataloglar için daha kolay anlaşılabilir bir arayüz sunuyor.

“Daha hızlı Katalog beslemesi, koleksiyonlarda ana görsel olarak video, yeni bir alışveriş reklamı biçimi olarak koleksiyonlar ve perakendecilerin yüklemelerine olanak tanıyan yeni bir tercih edilen planlama aracı sunuyor. Bu araç ile satıcılar için katalog yüklemeleri ve alışveriş reklamlarını etkinleştirmeleri artık daha hızlı ve daha kolay. Tüm ürünleri eş zamanlı olarak Pinterest’e aktarabilirsiniz. “

Bu güncelleme ile Pinterest, yeni bir alışveriş reklamı biçimi oluşturmak için katalogları ve koleksiyonları bir araya getiriyor.

Yeni “Koleksiyonlar” reklam biçimi, satıcıların birden çok resim içeren bir reklam birimi oluşturmak için bir ana öğe ve karşılık gelen bir ürün grubu seçmesine olanak tanıyacak.

Koleksiyon reklamı oluşturma örneği

Satıcılar, tercih ederlerse videoyu ana öğe olarak kullanma seçeneğine de sahip olacaklar.

Pinterest, Koleksiyon reklamlarını erken kullanabilen reklamverenlerin ortalama toplam sepet tutarında % 6-18 artış gördüğünü paylaştı.

Alışveriş için otomatik teklif verme

Satıcılar, alışveriş için otomatik teklif verme imkanı ile satışları ölçeklendirmenin yeni bir yolunu buldu.

Pinterest, “Katalog satışları için otomatik teklif verme ile bunu ayarlayın ve unutun” diyor.

Otomatik teklif verme, perakendecilerin satın alma işlemlerini sürekli kontrol etmeden bütçelerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Artık perakendeciler, maksimum sayıda sonucu hedeflemek için bir reklam grubunun teklifini dinamik olarak ayarlayabilir.

Otomatik teklif verme artık bir kampanya oluştururken bir seçenek olarak geliyor

“Katalog Satışları için Otomatik Teklif vermeyi test eden perakendeciler,” Dönüşüm “etkinliği için optimize ederken %28 daha fazla dönüşüm ve aynı bütçe için “Tıklama” etkinliğini optimize ederken yaklaşık %29 daha fazla tıklama elde etti.”

Dönüşüm analizi

Perakendeciler, müşterilerin satın alma yollarını Pinterest’in yeni dönüşüm analizleriyle nasıl tamamladığını görebilir.

Görsel araç, tümü tanıdık bir dönüşüm hunisinde özetlenen verilerle dönüşüm performansına daha ayrıntılı bir bakış sunar.

Pinterest dönüşüm analizi

Bu güncellemeler artık Pinterest’teki tüm perakendeciler tarafından kullanılabilir.

KAYNAK: Pinterest NewsRoom

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

  1. Pinterest can dır hoçam Pinterest olmayan bi site benim için ölü sitede dir çünkü öneri geliyor epsota adresine Pinterest ten aynı google habere uye olur sunuz aynı onun ben zeri bi düşünün 80 bilyonun gmail gelip insanlarınb o resme tıklayınce web sitenize geldini

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?