Ana SayfaSEOHaftanın Dikkat Çeken Yazıları – 24.07.2016

Haftanın Dikkat Çeken Yazıları – 24.07.2016

-

Sürekli hale getirdiğimiz Haftanın Dikkat Çeken Yazıları serisinin bir haftasında daha sizlerle beraberiz. Her pazar geçen haftanın kısa bir özeti mahiyetinde haftanın dikkat çeken yazılarını paylaşıp öne çıkan konulardan sizlerin de haberiniz olmasını istiyoruz.

Haftanın Dikkat Çeken Yazıları

 1. 9 Adımda SEO Uyumlu Makale Yazma Kuralları

  Arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilmek için düzenli ve sürekli olarak iyileştirmeler yapmalı ve hem off page SEO hem de on page SEO uygulamalarına özen göstermemiz gerekmektedir. Sayfa içi SEO çalışmalarında yayımladığımız makaleleri de özenle seçmeli ve arama motorlarının kriterlerine uygun olarak hazırlamalıyız. Arama motoru kriterlerine uygun makaleler hazırlandığında yani SEO Uyumlu Makale hazırlayarak organik aramalarda görece daha hızlı üst sıralarda yer alınması kaçınılmazdır.

 2. Canonical URL Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Bugün size canonical URL nedir? sorusunun cevabın anlatmaya ve kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Canonical URL kavramı önemsenmesi gereken kavramlardan biri ve özgün içeriğimizin arama motoru botları tarafından doğru algılanabilmesi için uygulanması oldukça mühim.

 3. Domain ve SEO İlişkisi

  Arama Motoru Optimizasyonu konusunda tartışmaları uzun süredir süregelen ve sonlanacakmış gibi görünmeyen konulardan bir tanesi domaindir ve özellikle ülkemizde olması gerekenden çok daha fazla itibarlı konumlandırılmıştır. Çeşitli platformlarda domain ve SEO İlişkisi farklı açılardan ele alınmış ve doğru veya yanlış pek çok bilgiler paylaşılmıştır, hatta SEO için domain seçiminin önemini olmazsa olmaz seviyesinde görenler ve içeriğin daha önemli olduğunu ve domainin çok önemli olmadığını söyleyenleri pek çok defa gördük. Bu yazımızda SEO kriterlerinden bir tanesi olan domain ve SEO İlişkisi hakkında bilgiler vereceğiz.
 4. Breadcrumb Nedir? Sitelerde Nasıl Kullanılır?

  Arama motoru optimizasyonu ilgilenenlerin aklındaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağımız bu yazımızda Breadcrumb Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

  Kullanıcılar bir yolunu bulup sitenize geldiğinde üzerinde bulunduğu sayfalarda yerlerini kaybetmemeleri ve sitenizin içerisinde daha kolay gezinmelerini için en kolay yol Breadcrumb kullanmaktır.

 5. En Çok Kullanılan 21 Arama Motoru 
  Hayatımızı kolaylaştırmada yerleri tartışılmaz olan arama motorları internet dünyasını bizim için kolaylaştırmada en önemli ve etkili öğelerden bir tanesi. İstediğimiz verilere bizi en hızlı şekilde ulaştırmada aracılık yapan arama motorlarının hangilerinin daha çok tercih edildiğine bir göz atacağız. Dünyada en çok kullanılan 21 arama motoru hakkında bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?