Ana SayfaPazarlamaTesla SEO Yöneticisi Arıyor

Tesla SEO Yöneticisi Arıyor

-

SEO önemini yitiriyor mu, firmalar SEO’ya önem vermeli mi gibi soruları sıkça duyuyoruz. Aslında Tesla’nın Seo Yöneticisi ilanı bir nevi buna cevap niteliğinde.

Tesla, tam adıyla Tesla Motors Inc. elektrikli araç ve elektrikli araç motor parçaları tasarlayan, üretimini yapan ve pazarlayan bir şirket. TSLA sembolü ile NASDAQ borsasında işlem görüyor. Şirketin kurucusu Elon Musk, aynı zamanda PayPal’ın da kurucularından. Tesla’nın yatırımcıları arasında Google kurucuları Sergey Brin ve Larry Page’de bulunuyor. Tesla, “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Ltd. Şti.” adıyla 2015 Kasım ayında da Türkiye pazarına giriş yaptı. 2014 cirosu 3,198 Milyar dolar (2014). Elon Musk ismi ise şirket kadar meşhur, IronMan’deki Tony Stark karakterinin kendisinden esinlenildiği söyleniyor. Musk, Tesla dışında SolarCity ve SpaceX şirketlerininde kurucusu ve yöneticisi. Şirket hakkında bu kadar bilgi bile şirketin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya yeterli.

Tesla Motors, ilk başta teslamotors.com domainini kullanıyordu, şubat 2016 itibariyle tesla.com ‘u satın aldılar ve an itibariyle tesla.com domainini kullanıyorlar. Daha önce yazmış olduğumuz “Domain Nedir?” ve “Domain ve SEO İlişkisi” yazılarına tekrar bir göz atmanızda fayda var. Tesla’nın almış olduğu tesla.com bu konuya ne kadar önem verdiğini aslında açıkça gösteriyor.

İlanlarında kullanmış oldukları kriterlere ve beklentilerine baktığımız zaman konunun Tesla için ne kadar önemli olduğunu daha iyi görebiliriz.

İlana başvurmak veya incelemek isteyenler linki takip edebilir.

Dipnot:

Konuyu Ross Hudgens’in tweet’ini paylaşan Volkan Kirtok’un tweeti sayesinde öğrendik. Aşağıda ilgili tweetleri görebilirsiniz.

 

Hasan Yaşar
Hasan Yaşar
İmza İnternet Teknolojileri, yönetici ortağı. 1999 yılından bu yana çeşitli internet projeleri geliştirdi. SEO ve internet konusunda danışmanlık veriyor. 1980 Konya doğumluyum. Konya Karatay Anadolu Lisesi’nden sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü bitirdim. Bloğumda girişimcilik konularında yazılar paylaşarak tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum. 1999 yılından bu yana internet projeleri geliştiriyorum, halen İmza İnternet Teknolojileri firmasının kurucu ortağı olarak indir.com ve arama motoru projelerini yönetiyorum. Şirket olarak hem kendi projelerimizi yapıyoruz, hem de firmalara başta SEO olmak üzere danışmanlık hizmetleri veriyoruz. 2015 yılında Marmara Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak Yaratıcılık ve Yenilikçilik Yönetimi “Creativity and Innovation Management” dersleri, 2017 yılında Aydın Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak İnternet girişimciliği dersleri vermeye başladım. Bunun dışında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde ve bağımsız olarak SEO Eğitimi vermeye başladım. Aynı zamanda Aydın Üniversitesi VR Lab.’da Danışma Kurulu’ndayım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...