Ana SayfaPazarlamaInstagram'da en çok satılan ürünler neler?

Instagram’da en çok satılan ürünler neler?

-

Zaman geçtikçe sosyal medya insan hayatının en önemli parçası hâline geldi. Çoğu kişi sosyal medyada paylaşımlar yaparak etkileşim sağlıyor. Özellikle sosyal medya listesinin başlarında gösterilen Instagram bu süreçte ilk akla gelen uygulama. Teknolojinin ilerlemesi ve kullanıcıların deneyimleriyle birlikte Instagram sadece kişisel kullanımdan çıktı ve ticari anlamda da kullanılır hâle geldi.

Artık insanlar kişisel fotoğrafları için sayfalar oluşturduğu gibi satışını yapmak istedikleri ürünler için de Instagram sayfaları oluşturuyor. Uygulama içinde birçok farklı ürünün satışı mevcut.  Özellikle bazı ürünler uygulamanın en çok satılan ürünleri arasında yerini alıyor. Teknoloji ürünleri ve aksesuarlar, kırtasiye ürünleri, düğün ve organizasyonlar için ürünler, 2. el ürünler, kıyafetler, takılar, ayakkabı ve çantalar. Instagram üzerinde satışı en çok gerçekleşen ürünler arasında yerini alır. Bu ürünlerden  5 başlık şu şekilde sıralanabilir:

Instagram'da en çok satılan ürünler neler?

Takı ve Aksesuarlar

Kıyafetlerin en önemli tamamlayıcısı olan takı ve aksesuarların seçimi oldukça önemlidir.  Birçok kişi bu durumun önemi bildiği için doğru araştırmalarla en iyi seçimi yapmak ister. Instagram, bu noktada büyük bir yardımcı olabiliyor. Birçok satıcının kreatif tasarımlarının yer aldığı ürünlere Instagram üzerinden ulaşım sağlanabiliyor.

Düğün ve Nişan Ürünleri

Evlilik telaşı sırasında insanlar en iyi ürünlere en uygun fiyatla sahip olmayı isteyebilir. Bu noktada Instagram’da yer alan birçok üründen inceleme yapma fırsatı yakalanabilir. Butik işletmelerin kişiye özel ürünleri gibi zincir işletmelerin ürüne de erişim sağlanabilir.

Çanta ve Ayakkabı

Birçok kişinin stilinde en önem verdiği parçalar çanta ve ayakkabılar oluyor. Bu nedenle çanta  ve ayakkabıların seçiminde titizlikle yaklaşmak oldukça önemli. Marka severlere özel farklı fiyatta ürünlerin bulunabileceği gibi muadil olarak değerlendirilebilecek pek çok farklı ürüne erişim sağlanabilir. Farklı tasarımda olan ayakkabı ve çantalara erişmek de oldukça kolaydır.

Teknolojik Ürün ve Aksesuarlar

Teknoloji çağında olmamız nedeniyle artık birçok ürünün teknoloji ile uyumu göz önüne alınıyor. Kullandığımız farklı pek çok materyelde teknolojik aletler ile uyumu aranıyor. Birçok kullanıcı bu nedenle telefon kılıfı, bilgisayar kılıfı gibi ürün koruyucu materyallerin tercihlerine uygun ve farklı olmasını tercih ediyor. Aynı şekilde bilgisayar ve telefon tamamlayıcı olan ürünler de tasarımlı ve farklı olmasına özen gösteriliyor. Bu nedenle birçok kullanıcı çeşitin oldukça fazla olması nedeniyle Instagram üzerinden ürün arayışına giriyor.

Kırtasiye ve Oyuncak

Tasarım ve kreatiflik denilince akla gelen ürünlerden biri de oyuncaklardır. Çocukların gelişimi ve verimli vakit geçirmesi için üretilen bu ürünler seçilirken oldukça titiz yaklaşılmalıdır. Kırtasiye ürünlerinde de seçim yaparken en doğru seçimi yapmak önemlidir. Çeşit çeşit birçok tasarım arasından tercih ve verimine göre seçim yapılmalıdır. Bu unsurlar nedeniyle Instagram en çok tercih edilen platformlar arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...