Ana SayfaSosyal Medyaİşletmelerin Instagram profili nasıl olmalı?

İşletmelerin Instagram profili nasıl olmalı?

-

8 milyon iş sayfasıyla Instagram, markaların yeni müşteriler çekmesi ve mevcut müşterilerle etkileşim kurması için mükemmel bir reklam yolu olmaya devam ediyor. Potansiyel bir müşteri profilinize geldiğinde, markanızın kişiliğini yansıtan ve ilgilerini çeken bir biyografi ile karşılanmalıdır.

İdeal bir Instagram biyografisi esas olarak aşağıdaki amaca hizmet etmelidir:

  • İşletmenizin neyle ilgili olduğu konusunda etkili bir şekilde iletişim kurun.
  • Potansiyel veya mevcut bir müşterinin sizinle nasıl iletişime geçebileceğini belirtin.
  • Markanızın genel kişiliğini sergileyin.
  • Müşteriyi / okuyucuyu bir eyleme geçmeye zorlayın.

Etkili sosyal medya pazarlama stratejisi nasıl oluşturulur?

Instagram biyografiniz aşağıdaki bileşenleri içermelidir:

Profil resmi

Başlangıç ​​olarak, profil sayfanızda kuruluşunuzla alakalı bir profil fotoğrafı (örneğin, logonuz veya bir ürün resmi) bulunmalıdır. Ne seçerseniz seçin, resmin yalnızca biri profilinizi ziyaret ettiğinde çekici görünmesini değil, aynı zamanda feed’de küçültüldüğünde de dikkat çekmesini sağlayın. 

Kullanıcı adı ve adı

Kullanıcı adınız Instagram profil sayfanızın en üstünde görünür ve müşterileriniz veya diğer işletme sayfaları sizi bir gönderi veya yorumda etiketlemek istediğinde kullanışlı olur. Bir işletme olarak profesyonel olmanız ve aranması kolay olmanız beklenir. Bu nedenle, işletmenizin gerçek adını veya kullanıcı adınızla aynı kısaltmayı kullanmak sizin yararınıza olacaktır. 

Biyografi

Instagram, işletmeniz hakkında konuşmak için tam olarak 150 karakter kullanmanıza izin verir. İşletme hesaplarına bu ayrıntıları eklemek için ek alan sunulduğundan, iletişim bilgilerinizi veya adresinizi buraya eklemek konusunda endişelenmeyin. “Profili düzenle” yi ve ardından “İletişim seçenekleri” ni tıkladığınızda telefon numaranızı, e-postanızı ve fiziksel mağazanızın / ofisinizin konumunu girmek için üç ayrı alanla karşılaşacaksınız. 

Bir müşteri ‘e-posta’ düğmesine tıkladığında, otomatik olarak telefonundaki varsayılan e-posta uygulamasına yönlendirilir. Benzer şekilde, ‘ara’ ve ‘konum’ düğmeleri sırasıyla çeviriciyi ve harita uygulamasını tetikler.

Hedef kitlenizi yürütmekte olduğunuz veya geçmişte yürüttüğünüz belirli bir kampanyaya yönlendirmek istiyorsanız, gönderiyi ‘markalı bir hashtag’ ile etiketleyebilir ve biyografinize ekleyebilirsiniz. Artık birisi biyografinizdeki markalı hashtag’i tıkladığında, onunla ilişkili tüm gönderileri görebilecektir.

Sonuç olarak, Instagram biyografileri için herkese uyan tek bir boyut yoktur. Bir rakip için işe yarayan şey sizin için işe yaramayabilir, bu nedenle hedef kitlenize hitap eden bir şey bulmak için işleri her seferinde değiştirin.

Melisa Karadaş
Melisa Karadaş
İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyorum ve sosyal medya yönetimi alanında çalışmalarımı sürdürüyorum. Bir bilgisayar akademi kursunda sosyal medya ve pazarlama uzmanlığı eğitimi aldım. Bu alanı sevdim ve ilerlemek istediğime karar verince İstanbul Kültür Üniversitesin ’de yeni açılan Dijital Medya ve Pazarlama bölümünü yazdım. Son sınıf öğrencisiyim. Hem okuyorum hem de İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Medya alanında çalışmalar yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...