Ana SayfaSosyal MedyaKüçük işletmeler için 5 etkili sosyal medya taktiği

Küçük işletmeler için 5 etkili sosyal medya taktiği

-

Küçük işletmelerin artması ve potansiyellerinin yükselmesiyle birlikte artık yeni bir stratejik alan oluşmuştur. Özellikle sosyal medya üzerinden ürünlerini veya hizmetlerini tanıtan küçük işletmeler, satışlarının çoğunu da oradan sağlamaktadırlar. Hal böyleyken rakiplerin arasından sıyrılmak ve bilinir bir işletme olmak için bazı sosyal medya taktiğine ihtiyaç olabilir.

Bugün sizlerle küçük işletmeler için birbirinden etkili 5 sosyal medya taktiğini sıralayacağız. Bunları uygulayarak içeriklerinizle öne çıkacak ve rakiplerinizin bir adım önüne geçmiş olacaksınız. Hazırsanız başlayalım:

Trendleri takip edin

Küçük işletme olsanız da trendleri mutlaka takip edin. Özellikle video trendlerini takip etmek size çok etkileşim kazandıracaktır. Sosyal medyada videolu içerikler ön planda. Eğer trend olan videoları kendi içeriklerinize uyarlarsanız, takipçilerinize uygun ve potansiyeli yüksek içerikler yaratmış olursunuz.

Trendleri yakından takip etmek için rakiplerinize bakabilirsiniz. Ayrıca diğer sosyal medya platformlarına da bakarak güncel trendleri takip edebilirsiniz.

Küçük işletmeler için Trendleri Takip Edin

Ekibinizi tanıtın

İşletmenizin arkasındaki ekibi, takipçilerinize tanıtın. Artık insanlar takip ettikleri ve satın aldıkları ürünlerin arkasında kimlerin olduğunu bilmek istiyor. Bu nedenle işletmenizdeki ekibi tanıtarak güven ve samimiyet kazanın. Takipçiler sizi tanıyacak ve belki de markanızı, ekibinizin samimiyeti nedeniyle paylaşacak veya destekleyecek.

İlgi çekici tasarımlar

Sosyal medyada tasarım, küçük işletmeler için de önemli bir faktördür. İçeriklerinizi paylaşırken onların dikkat çekici ve akılda kalır bir tasarıma sahip olmasına özen gösterin. Özensiz veya kalitesiz görseller size takipçi kaybetmenize neden olacaktır.

Kaliteli ve benzersiz içerik tasarımları paylaşarak etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Ayrıca takipçilerinizin de sizi paylaşmasına olanak tanıyabilirsiniz.

küçük işletmeler için İlgi Çekici Tasarımlar

Çekilişlere dikkat edin

Küçük işletmeler için belki çekiliş yapmak anlık çok etkileşim kazandırabilir. Fakat çekilişler bittikten sonra bu etkileşim oranı düşecektir. İnsanlar çekilişlere hiç ummadığınız kadar çok ilgi gösterebilir. Ancak sonrasında sayfanızda aynı oranda bir etkileşim bulamayabilirsiniz.

Sayfanızda sürekli olarak çekilişler yapmaktan kaçının. Takipçileriniz sizi sadece çekilişler için takip etmeye başlar. Bu da istemedeğimiz türden bir etkileşim biçimi olur. Bunun yerine belirli aralıklarla çekilişler düzenleyin ve kontrolü ele alın.

Hikayelerle takipçilerinizi tanıyın

Instagram story özelliğinde pek çok etiket bulunur. Soru-cevap, anket, link vs. Tüm bunlar sizi takipçilerinizle birleştirebilir ve onlar hakkında size fikir verebilir. Nasıl mı? Takipçileriniz soru anketlerinize verdiği yanıtlarla size nasıl düşündüklerini göstermiş olurlar. Tüm bu verileri toplayarak onlara en uygun içerikleri oluşturabilirsiniz.

Özellikle küçük işletme sahipleri için bu özellikler son derece verimlidir. Instagram hikaye paylaşımları ile takipçilerinizle yakınlaşın. Bu hem sizin hem de takipçileriniz için yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO): Ziyaretçileri Müşteriye Dönüştürme Teknikleri

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO): Ziyaretçileri Müşteriye Dönüştürme

0
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO), web sitesinin veya dijital varlıkların  ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmek için kullanılan bir stratejidir. Web siteleri ve dijital varlıklar, bir işletmenin çevrimiçi varlığının...