Ana SayfaSEOLanding Page Nedir?

Landing Page Nedir?

-

Landing Page reklam kampanyalarınızın arama motoru ve sosyal medya aracılığı ile sitenize çektiği kullanıcıyı karşıladığınız sayfadır. Reklam kampanyası başlatan bir çok kişi Landing Page eksikliğinden donlayı reklam kampanyalarından yeterli verimi alamıyor.

Landing Page, reklam kampanyası aracılığı ile gelen kullanıcıları reklam içeriğine göre karşıladığınız bir sayfa olmalıdır. 5 farklı kategoride ürün satıyor ve her kategoriye reklam vermiş iseniz bu reklamların bağlantıları tek bir Landing Page olmamalıdır. Her reklam kategorisi için ilgi alanına göre landing page açılmalı ve kullanıcılar sitenize geldiğinde tıkladığı reklam ile alakalı bir sayfaya ulaşmalıdır. “Ev Eşyası” kategorisi için reklam vermiş iseniz reklama tıklayan ziyaretçinin “Otomobil” kategorisindeki ürünleri veya onlarca farklı kategorideki ürünü görmesi mantıksızdır ve reklamınızın geri dönüşüm oranını düşürecektir.

 

Landing Page Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Landing Page içinde verdiğiniz reklamdaki tüm bilgiler aynı şekilde hatta daha fazlası bulunmalıdır. Reklamınızda “30TL İndirim” başlığını kullanıyor iseniz ziyaretçi reklama tıkladığında “300TL Üzeri Alımlarda” yazar iseniz ziyaretçide sitenizi terk etme eğilimi oluşacaktır. Karşılama Sayfasında yazanların reklam başlığındaki içerik ile aynı olması gerektiğini unutmayın. Yılbaşı kampanyası düzenliyor iseniz standartlaşmış kırmızı ve kar temalı bir tasarım kullanmanız ziyaretçilerin ilgisini çekecektir. Ziyaretçi sayfaya girdiğinde ona en büyük indirimdeki bir ürünü en başta olmak üzere gösterin, ilgili kategori ürünlerini Landing Page’a ekleyin. Tasarımınıza ilgi duyan kullanıcılar için e-posta aboneliği koymayı ihmal etmeyin. Kampanyalardan haberdar olmak isteyebilirler.

Landing Page Nasıl Oluşturulur?

WordPress kullanıcıları için bu sayfaları oluşturmak oldukça basit. Kullandığınız tema eğer profesyonel bir geliştiriciye ait ise içerisinde temanız ile uyumlu bir Landing Page tasarımı bulunacaktır. Temanız bu özelliği barındırmıyor ise eklentiler kullanarak karşılama sayfanızı oluşturabilirsiniz.

Diğer sistemler için de bu sayfaları oluşturmak oldukça basit. İnternet üzerinden html bir tasarım bularak veya satın alarak kendi sitenize bu sayfaları entegre edebilirsiniz. Karşılama sayfası örnekleri hakında daha fazla fikir edinebilmek için arama motorlarında “Landing Page Example” sorgusunu yaparak büyük kullanıcı sayılarına ulaşan sitelerin tasarımlarına ve stratejilerine göz atabilirsiniz.

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Reklam oluştururken bilinmesi gereken 5 kural nedir?

Reklamlarda Akılda Kalıcılığı Nasıl Sağlarız?

0
Reklamların akılda kalıcı olmasını sağlamak için etkili bir reklam kampanyası yapmak gerekir. İnsanların dikkatini çekerek, oluşturduğumuz dünyada ilgi çekerek akılda kalıcı olmasını sağlayabiliriz.   Reklamların Akılda...