Ana SayfaE-TicaretLinkedIn Reklamlarında Yapılan Hatalar

LinkedIn Reklamlarında Yapılan Hatalar

-

LinkedIn: iş ilanı, staj imkanı, profesyonel kişilerle bağlantı kurup network genişletmeye imkan sağlayan bir sosyal platformdur. 

LinkedIn’de farklı müşteri kitlelerine hitap etmek mümkündür. Öncelikle iyi bir hedef kitle analizi gereklidir. 

LinkedIn reklamları üç başlığa ayrılır. Bunlar; metin reklamları, sponsorlu içerikler ve e-posta reklamlarıdır. Sponsorlu içerik reklamları doğrudan akışta görülen reklamlardır. E-posta reklamlarıysa kullanıcıların LinkedIn hesaplarında kayıt oldukları e-postalarına gönderilen reklam türüdür.

Diğer reklam türü ise metin reklamlarıdır. Bu reklamlar yalnızca masaüstü görünümünde vardır. Ekranın sağ tarafında görülecek şekilde dizayn edilmiştir. 

Bu reklam türlerinden her biri etkilidir. Asıl karar verilmesi gereken hedef kitlenizin kullandığı cihaza ve ilgi alanına yönelik seçim yapmaktır. Mobil reklamlarda genellikle sponsorlu içerikler halinde düzenlenen reklamlar daha çok ilgi görür. 

LinkedIn Reklamlarında Yapılan Hatalar

Reklamlarda Yapılan Hatalar

Yapılan bazı Linkedin reklam hataları istenilen sonuca ulaşmayı zorlaştırır ve beklentinizi karşılamayamaz. Reklam hataları yapmamak için şunlara dikkat edin:

Reklam Amacını Belirlememek

Amaçsız reklamların kaçınılmaz sonu yatırım getirilerinin ve geri dönüşlerin düşük olmasıdır. Kendinize bir amaç belirleyip bu amaca yönelik stratejiler oluşturarak hareket etmek paradan ve zamandan zarar etmemek adına yapılabilecek en mantıklı şeylerin başında gelir. 

Doğru Reklam Modeli Seçmemek

Hedefle uyumlu doğru reklam modeli seçmek sizi amacınıza bir adım daha yaklaştırır. Bu yüzden reklam modelini doğru seçmeli, size ettiği hizmeti iyi saptamalı ve hangi modelin daha efektif olacağını araştırmalısınız.

Hedef Kitle Analizi

Reklamlarınızı satış yapmak istediğiniz kitleye göstererek hem en verimli reklam stratejisini yapmış olur hem de her tık başına düşülen reklam bütçesini çok daha iyi yönetmiş olursunuz. Yanlış hedef kitlesine götserilen reklam, bütçenizi daha hızlı tüketmiş olup, geri dönüşlerinizi azaltacaktır.

Web Sitesi Analizi Nedir, Nasıl Yapılır?

Hedef Kitleyi Geniş Tutmak

Hitap etmeyen kitleye reklamınızı göstermek aynı zamanda reklam bütçesini iyi yönetememek demektir. Geniş hedef kitleyi seçerek reklamın ilgili kişilerce tıklanmasının önüne geçecektir. Bu da ölçeklendirmenizi düşüren bir durumdur.

Yetersiz Analiz Yapmak

Reklam kampanyası düzlenlerken başlıca yapılacak şeyler reklam metinleri, hedef kitle, reklam modelleri gibi konularla ilgili doğru analizler yapmalısınız. Bu şekilde hazırladığınız  reklamların performansını ölçebilir, yapılan çalışmaların ne kadar verimli olup olmadığına karar verebilrsiniz.  İşe yaramayan reklamlardan vazgeçip bütçenizi ve zamanınızı doğru şekilde kullanabilirsiniz. Belirli dönemlerde testler yaparak güncel durumunuza karar verebilrsiniz.

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...