Ana SayfaSosyal MedyaMicro influencer nedir?

Micro influencer nedir?

-

Sosyal medya hayatımızın her anında yer almaya devam ediyor. Durum böyle olunca sosyal medya birçok kişi için iş kapısı olmakla birlikte, kişiler kendilerini farklı alanlarda gösterebilme imkanı bulabiliyorlar. Birçok kişi uzmanlıklarını sosyal medyadan paylaşırken, aynı zamanda bunu bir kazanç haline de dönüştürebiliyorlar. Sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte influencerların önemi de bir o kadar artmaya başladı.

Micro influencer kimlere denir?

Sosyal medyada daha az takipçiye sahip olan, bir konuda uzmanlığı bulunan ve sosyal medyadaki kişilere etkide bulunan kişilere “micro influencer” denir. Micro influencerlar, genellikle daha küçük sahip olmalarına rağmen, hedef kitlelerine özel olarak hitap edebilir ve aynı zamanda onlar için güncel ve ilgi çekici içerikler oluşturabilirler. Bu nedenle de markalar, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için micro influencerları tercih edebilirler.

Micro influencerlar alanlarında çok fazla takipçiye sahip olmasalar da, kendi alanlarında önde gelen ve sektöründe tanınan kişiler olarak ön plana çıkabilirler. Micro influencerların takipçi sayıları genellikle binlerle sınırlıdır fakat hedef kitlelerine çok daha yoğun bir etkide bulunabilirler. Bu sebeple de micro influencerların takipçileri daha sadık olmaya eğilimlidirler. Bu durum micro influencerların, hedef kitlelerine hitap etmelerine ve kişisel bir bağ kurmalarına sebep olur.

Micro influencerlar, takipçileri ile daha yoğun ve kişisel bağ kurabilmeleri sebebiyle, birçok şirketin tercih sebebi olmaktadırlar. Bu sebeple markalar, daha yüksek takipçili influencerlar yerine, hedef kitlesine daha iyi hitap eden, daha az takipçiye sahip olan micro influencerları tercih edebilmektedirler. Micro influencerların tercih edilmesindeki bir diğer sebep ise, paylaştıkları içeriklerin daha doğal ve gerçekçi bulunmasında yatmaktadır. Birçok insan micro influencerların günlük hayat paylaşımlarını daha gerçekçi ve doğal bulmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

İçerikte Kelime Sayısının Önemi

İçerikte Kelime Sayısının Önemi

0
İçeriklerde kelimelerin ifade ettiği anlam kadar, miktarı da önemlidir. Kısa metinlerle verilmesi gereken mesajı karşı tarafa yansıtmak mümkün olmayacağı gibi, binlerce kelimeden oluşan metinleriniz...