Ana SayfaSEOOn Page SEO Nedir?

On Page SEO Nedir?

-

SEO ile ilgilenen hemen herkesin kulağında yer bulan ve kelime dağarcığında bulunan on page seo nedir? Bugün sizinle bu konuda bilgiler paylaşıp hangi konularda faydalı olacağına dair detaylar vereceğiz. On page SEO, sayfa içi SEO olarak da bilinmektedir.

On Page SEO Nedir?

On page SEO, site üzerinde yapılan çalışmalara bir diğer deyişle web sitesinin arama motorları kuralları çerçevesinde yaptıkları optimizasyona denilmektedir. SEO ile profesyonel olarak ilgilenen kişilerin iyi bilmesi gereken bir kavramdır. On Page SEO, alt kırılımlarında çok geniş bir yelpazesi olan farklı farklı teknikleri olan ve arama motorlarının belirli periyotlarla yaptığı ve güncellemelere doğal olarak değişikliklerle gelen yeni kriterlere sahip olan çalışmaları içerir. Yapılan değişiklikler öncelikli olarak arama motoru kriterlerine uyarlama ve web sitesini arama motorlarına doğru tanıtabilmeyi hedeflemektedir, bununla birlikte yapılan geliştirmeler web sitelerinin kullanıcılarına da kullanım kolaylığı ve iyi bir deneyim olarak yansımaktadır.

On page SEO iyi bir kurgu ile büyük bütçeler harcamadan ve kısa sürede arama sonuçlarında etkili sonuçlar almanıza imkan sağlayabilir.

On Page SEO Faydaları Nelerdir?
Yapılan düzenlemeler sayesinde web siteniz arama motoru botları tarafında daha sık ziyaret edilir ve arama motoru botlarının kolay algılayabileceği bir yapıda olduğu için sitenizde yer verdiğiniz içerikler arama motorlarında daha hızlı indekslenir.
Sitenizde paylaştığınız özgün makaleler hızlıca indeksleneceği için arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacaktır.
Yaptığınız sağlam bir kurgu ile yapacağınız yatırım diğer pazarlama kanallarına göre nispeten daha az maliyet ile daha uzun süreli kazanım elde edebilirsiniz.

On Page SEO’da Öncelikle Dikkat Etmeniz Gerekenler Başlıca Etmenler

  • URL’leriniz anahtar kelimenizi içerecek şekilde düzenlemelisiniz,
  • Anahtar kelimeniz ilk 100 kelime içerisinde yer vermelisiniz,
  • Sayfa başlıklarında anahtar kelimeniz en başta kullanılmalısınız
  • İçeriklerinizde yazı ile birlikte infografikler, videolar, görseller vb ekleyerek sitenizde geçirilen zamanı arttırmalısınız,
  • Sayfalarınızda ilgili sayfalara giden dış bağlantılara yer vermelisiniz,
  • H1, H2, H3 vb başlık etiketlerini etiketlerini kullanmalısınız,
  • Kalın ve veya italik yazı ile arama motoru botlarını odak noktasına yönlendirmelisiniz,
  • Sayfa açılış süresini minimuma indirmeli ve 5 saniyenin altında tutmalısınız,
  • Sosyal paylaşım tuşları ekleyerek sitenize gelen kullanıcıları paylaşmaya teşvik etmelisiniz.
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

  1. uzun zamandır joomla kullanıyorum, bir kaç paravan site açtım ve wordpress kurdum. Joomlada bir içerik 4-7 günde indexlenirken wordpresste 1 gün hatta daha kısa sürede indeks aldığını gördüm. Bakalım on page seo konusunda bakalım hangisi üstün çıkacak zamanla göreceğiz 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?