Ana SayfaPazarlamaProjeniz için doğru videoyu nasıl seçersiniz?

Projeniz için doğru videoyu nasıl seçersiniz?

-

Projelerde doğru videolar ile hedef kitleye daha kolay şekilde erişilebilir. Bu nedenle video odaklı olarak hazırlanacak projelerde, bu alandaki doğru araç ve stok video portallarının kullanılması gerekir. Doğru video seçiminde her şirket için farklı kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Faaliyet gösterilen alana, hedef kitleye göre video seçiminde farklı gereksinimler ortaya çıkacaktır.

Google My Business’a yüklenen fotoğraf ve videolar incelemeye tabi tutulacak

Sosyal ağlar ile çok daha fazla önem kazanan videolarda, hedefe ulaşılabilmesi adına ilk olarak video içeriğine dikkat edilmelidir.  Doğru video stilini seçmek, bir video üretmeyi planlarken göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurlardan biridir.

Doğru video seçimi nasıl yapılır?

Facebook, Instagram ve LinkedIn gibi sosyal platformların büyük bir bölümü ilk açılışta videoları sessiz olarak oynatır. Kullanıcılar için öncelik, sessiz video içeriğinin izleyenlerin dikkatini çekmesidir.  Bu nedenle, videonuz görsel olarak ilgi çekici olmalı ve sesi olmasa bile amacına hizmet edebilmelidir. Üzerinde düşünülmesi gereken başlıklar ise şöyledir;

  • Hedef kitle tercihleri
  • Video içeriği ve konusu
  • Video stilleri (Yazı karakterleri, geçişler, efektler ve sesler)

Projeler için video çekimi gibi aşamalar çok yüksek bütçeler ve farklı planlamalar gerektirirken, hazır videolar arasından seçim yapılması daha pratik ve sonuç odaklı çalışılmasını sağlar. Türkiye’de stok video konusunda Yourstockvideo’dan yardım alabilecek kullanıcılar, zengin kütüphaneden dikkat çekici video içeriklerine sahip olabilir.

Yourstockvideo zengin stok video kütüphanesiyle dikkat çekiyor

Türkiye’de hizmet vermeye başladığı ilk andan itibaren dikkat çeken youstockvideo.com,  Türkiye’nin en büyük video toplulukları arasında yer alıyor. Kısa süre içerisinde yüksek bir video kütüphanesine sahip olan youstockvideo.com, geniş ve yüksek kaliteli video seçenekleriyle tüm ihtiyaçları karşılamayı başarıyor. Üstelik ücretli ve ücretsiz seçenekleriyle alternatifin yaratıldığı youstockvideo’da kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden de video içeriklerine ulaşabilir. Daha fazla video ve ücretli seçeneklerde ise çok daha uygun fiyatların sunulması, Türkiye’deki girişimi çok daha cazip hale getiriyor.

Yourstockvideo.com avantajları neler?

Video konusunda zengin kütüphanenin yanı sıra yourstockvideo’da 4K ile SD arasında ihtiyaca göre seçim yapılabilir. 20 dolardan başlayan fiyatlar ile ücretlendirilen videolar, görsel efekt video çalışmalarını da destekler. Ücretli seçeneklerin dışında ücretsiz seçeneklerin de fazla olması, ticari olmayan çalışmalarda youstockvideo desteği alınmasını sağlar. Sadece atıf verilerek kullanılabilecek olan videolar ile projeler için en doğru videolar, belirtilen kriterlere göre seçilebilir.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...