Ana SayfaSEOGoogle My Business’a yüklenen fotoğraf ve videolar incelemeye tabi tutulacak

Google My Business’a yüklenen fotoğraf ve videolar incelemeye tabi tutulacak

-

Google, Google My Business’ın görsel içerik politikasında değişikliğe gitti. Bundan böyle, GMB listelemesine yüklenen fotoğraflar ve videolar, yayınlanmadan önce Google tarafından incelenecek.

Google My Business nedir? Nasıl kullanılır?

Google, Twitter üzerinden açıklama yaptı

Resmi bir Google hesabı olan @GoogleMyBiz üzerinden yapılan paylaşımda; “Fotoğraf ve video içerikleri politikamızda değişiklikler yaptık. Artık, tüm fotoğraf ve videolar paylaşılmadan önce incelenecek. Fotoğraf eklemekte sorun yaşıyorsanız, fotoğraf koşullarımızı kontrol edin: http://spr.ly/60141o7QQ” ifadeleri yer aldı.

Daha önce zorunlu bir inceleme olmadığı için eklenen fotoğraflar hemen listelemeye ekleniyordu. Ancak, bundan sonra GMB profilinize eklediğiniz fotoğraf ve videoların, kullanıcılara görünür hale gelmesi için biraz daha zaman geçmesi gerekecek.

Google, fotoğraf ve videoların yapay zeka tarafından otomatik olarak mı? Yoksa bir ekip tarafından manuel olarak mı? Yapılacağı konusunda bilgi vermedi. Eğer bu incelemeler insanlar tarafından gerçekleştirilirse, içeriklerin yayınlanması doğal olarak uzun zaman alacak. Ancak, incelemeyi insanların yapması durumunda, yapay zeka tarafından tespit edilemeyecek bazı hataların tespit edilmesi de mümkün olacak.

Google My Business Teklifler İle Arama Sonuçlarında Teklif Oluşturmak Mümkün

Sadece kullanıcılar tarafından eklenen içerikler için geçerli

Bu konuda henüz detaylı bilgi olmasa da, uygulamanın sadece kullanıcıların işletme listelemesine ekledikleri içerikler için geçerli olduğunu anlamak mümkün. Twitter paylaşımına eklenmiş olan linkteki sayfada, genel olarak ‘Google Haritalar’ kullanıcısı olan kişiler tarafından üretilmiş içeriklere ilişkin politikalar yer alıyor.

Yönlendirmenin yapıldığı sayfada yer alan açıklama: “Kısıtlanmış İçerik yönergelerine ek olarak, Fotoğraflar ve Videolar aşağıdaki ölçütlere tabidir. Ekran görüntüleri, stok fotoğrafları, GIF’ler, manuel olarak oluşturulan diğer görüntüler veya diğer taraflarca çekilen görüntüler yüklenmemelidir. Daha açık bir şekilde, fotoğraf veya videoların söz konusu konumdaki kullanıcılar tarafından çekilmesi gerekir. İçeriğin birincil öznesi konumla alakasız ise, içerik kaldırılabilir.” ifadelerinden yola çıkarak, işletme sahiplerinin kendi GMB listelemeleri için bu durumdan etkilenmelerini beklemiyoruz. Google My Business’ın kullanıcı tarafından üretilen içeriklere ilişkin politikaları dışında başka bir değişiklik yapılmadı. Daha detaylı bilgi sağlamamız durumunda paylaşmaya devam edeceğiz. “

 

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...