Ana SayfaSEOSıralamanızı İyileştirmenize Yardımcı Olacak 5 Modern Strateji

Sıralamanızı İyileştirmenize Yardımcı Olacak 5 Modern Strateji

-

Sıralamanızı üst seviyelere taşımak eskisi kadar basit değil. İşletmeler SEO‘ya daha fazla yatırım yaptıkça, arama motoru algoritmaları daha akıllı ve sofistike hale geldi. Sonuç olarak, kabul edilebilir birçok tekniğin şimdi gri şapkalı olduğu düşünülüyor ve bazı durumlarda, Google tarafından ceza bile alabiliyorsunuz. Bunları atlatmak amacıyla sizlere sunacağımız 5 modern strateji yi gözden geçirebilirsiniz.

Hala sorun var: Trafik almamız gerekiyor ve sıralamaya ihtiyacımız var. Bunu etik bir şekilde nasıl başaracağız?

Şanslısınız, sıralamanızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz güçlü beyaz şapka stratejileri var. İşte bugüne kadar başarıyla kullanılan en iyi 5 modern strateji.

1. Misafir Yazar

2014 yılında, Google’ın Web Spam başkanı Matt Cutts, misafir yazarın link inşasında giderek etkisiz olduğunu belirtti. Çok sayıda misafir yazar alıyorsanız, “Gerçekten kötü bir şirketle çalışıyorsunuz” diye uyardı.

Konuk yazarın son yıllarda neden ateş altında olduğunu görmek kolay. Sonuçta, misafir bloglar, backlink için gerçekten kolay bir yol olmuştur. Çoğu zaman, standart misafir yazısı 500 kelimelik bir uzunluğa, kaynaklara (yazarın kendi web sitesinden başka) bağlantı içermiyor ve düşünceli bir yorum ya da yeni bir bakış açısı sunuyor.

misafir-yazar

2. İnfografikler

Infografikler, hızlı ve sezgisel olarak bir nokta bulmanın güçlü bir yoludur, aslında popüler olmalarının bir nedeni de bu. Aynı zamanda kaliteli backlink içinde etkili bir yol.

Sitenize infografikler üzerinden backlink sağlamanın yolu, embed kodudur. İnfografiğinizi oluşturduktan sonra, embed kodunu oluşturmak için SeigeMedia Embed Code Generator gibi bir araç kullanabilirsiniz. Bu kod, kendi web sitelerinde, sizin grafiklerinizi göstermek isteyen kişilerin kullanacakları koddur.

Infografinizi daha fazla insana kavuşturmak için, influencer yayıncıları kullanın. Mağazalar, bloggerlar ve diğer içerik pazarlamacıları grafik isterken, sizinkini bulma olasılıkları daha yüksek olur.

infografik

3. CEO’nun ve Diğer Çalışanların Kişisel Blogları

Bloglarınız, okuyucularınıza bağlanmanızı sağlar. Çoğu blog, gayri resmi konuşma tarzında yazılmıştır. Bu bir gazete veya dergide gördüğünüz şeyin çok uzağındadır. Ve bu profesyonel bloglarda da geçerlidir. Kişisel blogları işyerinde kullanmak – örneğin CEO’nun blog’u – doğal ve kişisel hissettirecek içerik üretmenin bir yolu olabilir.

Bunun gibi bloglar, belirli bilgi sunmanın bir yoludur, çünkü bazı çalışanlarınız ekibinizde hiç kimsenin bilmediği şeyleri biliyor olabilirler. Örneğin, ‘Geliştirdiğiniz ürünün yasal sonuçları nelerdir?’ Bu konuyla ilgili blog yazan birinin, birdenbire, diğer şirketlerin benzer bir konumdaki okuyucuların, okuma hevesini harekete geçirecektir.

ceo

4. Şampiyonu Yenin

Nasıl şampiyon olursun Yüzlerce yarışmacıyı yenerek mi? Hayır. zaten orada bulunmuş olan kişinin en üst noktasını bulmalısınız.

Link inşası ve SEO içerik pazarlaması ile aynı şeyi yapabilirsiniz. Dikkat ve trafik çekecek, yüksek performanslı bir içerik bulmalısınız.

A) Harika olduğunu düşündüğünüz ve B) Organik aramada iyi performans gösteren bir içerik bulun. URL’yi olağan şüphelilere bildirin.- Ahrefs veya Açık Site Explorer gibi – Şimdi, arkanıza yaslanın ve hangi sitelerin size bağlandığını görün. Tüm bağlanan siteleri bir e-tabloya listeleyin.

Unutmayın ki içerik, içeriktir. İçeriklerinizin blog yazısı olması gerekmiyor. Bir infografik, YouTube videosu, Vine veya bir kaynak sayfası olabilir. İçeriğinizi oluşturduktan sonra doğru kişilere de ulaşmalısınız.

sampiyonu-yen

5. Röportaj Verin

Kullanıcı Deneyimi Sorumluları ve diğer çalışanlar, mülakatlarda harika konulardır. Herkesin de içerik üretmesi gerekir ve alanda birinin (özellikle bir uzmanın) sözü çok değerlidir. Dolayısıyla, üst düzey bir şirket sözcüsüyseniz veya son derece bilgili bir konu uzmanıysanız, aslında size tahmin ettiğinizden daha sık başvurulacaktır.

Bir röportaj için bir teklif alıp, kendi ürününüzü zor satan stereotipik bir araba satıcısı gibi oturamazsınız. Ancak markanızı satabilirsiniz. Kameranın önünde veya sayfada olduğunuzda, markanız sizsiniz. Eğer emin, anlayışlı ve açık iseniz, izleyiciler sizinle ilgilidir.

Unutmayın, B2B’de bile satın alma kararı son derece sofistike algoritmalarla yapılmaz. Hâlâ insanlara satıyorsunuz.

Sizi izleyenlerin veya okuyucularınızın sizi çözmeye çalıştıkları sorunları anlayan biri olarak görmeleri gerekiyor.

Röportajlar ayrıca doğrudan şirketinizin teklifleri hakkında konuşma fırsatı sunar. Yeni girişimlerden, güncellemelerden, yeni ürünlerden veya girişimlerden bahsedebilirsiniz. Röportajlarda bunlarla ilgili konuşmak onları görünür hale getirir. E-posta ile röportaj yapıyorsanız röportaj metnine bir bağlantı ekleyin veya URL’yi bir video röportajla destekleyin.

roportaj

Sonuç

Dikkatli bir strateji ile sıralamanızı iyileştirmek hala mümkün. Bu maddelerin hepsi küçük faktörlerdir, fakat hepsi sıralamaya yardımcı olur.

 

Kaynak: http://searchengineland.com/5-contemporary-strategies-help-improve-rankings-250902

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...