Ana SayfaPazarlamaSnapchat Hikaye Arama Özelliği Geldi

Snapchat Hikaye Arama Özelliği Geldi

-

2019 yılında en büyük sosyal platformlardan bir tanesi olması öngörülen Snapchat 24 saat süreyle ulaşabilen hikayeler özelliği ile kullanıcılar tarafında ciddi bir etkileşim sağlamış ve yıldızını parlatmıştı. Son dönemde Facebook altındaki tüm uygulamalara da uyarlanan Instagram, Facebook Messenger ve Facebook hatta Whatsapp’a da getirilen hikayeler özelliği ile bir sosyal etkileşim patlamasına yol açan Snapchat Hikaye Arama Özelliği ile karşı hamle yaptı.

Facebook tarafından yapılan tüm hamlelere karşı büyümesini devam ettiren Snapchat Hikaye Arama Özelliği ile birlikte yaklaşık 1 milyon civarında ulaşılabilir derlenmiş hikayeler arasında arama yapılmasına imkan vermeye başladı. Anlık milyonlarca kişi tarafında aktif olarak kullanılan Snapchat kendini geliştirmeye devam ediyor. Son geliştirme ile birlikte kullanıcılara sağladığı kolaylık kadar reklam verenler  için de yeni bir kapı açmış oldu. Hikayeler arası arama özelliği ile birlikte ilgili anahtar kelimeler ile tüm kullanıcıların ve markaların paylaştığı hikayeleri filtreleyip ilgi alanınıza giren hikayelere ulaşabileceksiniz.

Snapchat uygulamasının üst kısmında yer alan arama çubuğu ile hikayeler arasında arama yapabileceksiniz.  Yaptığınız aramalarda tüm hikayelere ulaşma şansınız bulunmuyor, hikaye paylaşan kullanıcı veya markaların hikayelerini bizim hikayemiz kısmında yer alan hikayelere arama yaparak ulaşabiliyorsunuz. Bu detay kişilerin gizliliğini de korumayı sağlıyor.

Hikayeler arası arama özelliği ile kullanıcılar bizim hikayemiz kısmında paylaştıkları hikayelerle sadece takipçilerine değil herkese ulaşma imkanı bulduğu için çok daha fazla etkileşim alma imkanına sahip olacak.

Snapchat Hikaye Arama Özelliği Ülkemizde Kullanılabiliyor mu?

Henüz tüm kullanıcılara sunulmayan bu özellik ülke ülke aktifleştiriliyor. Henüz ülkemizde kullanılamayan bu yeni özellik ile ilgili Snapchat’in Youtube hesabında paylaştığı videoyu izleyerek yeni hikayeler arası arama özelliğini öğrenebilirsiniz.

Snapchat Hikaye Arama Özelliği arka planda çalışan yeni bir makine öğrenme mekanizmasının bir ürünü. Bu öğrenme mekanizması ile hikayeler oluşturulan ağ içerisine gömülerek hikayelerde neler olduğunu belirliyor, uygun anahtar kelimelerle yapılan aramalarda doğru sonuçları kullanıcılara sunuyor. Yeni öğrenme mekanizması aynı zamanda Paylaşılan hikayelerdeki görüntüleri veya ekran görüntüleri işleyerek bulunan kelimeleri belirleyen bir özelliğe sahip.

Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabilen Snapchat uygulamasına gelen hikayeler arası arama özelliği yakın zamanda Türkiye’de aktifleştirilecek. Hikayeler arasına arama yapılabilecek olması heyecan verici değil mi?

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...