Ana SayfaPazarlamaSnapchat Hikayelere Alışveriş Reklamları Ekledi

Snapchat Hikayelere Alışveriş Reklamları Ekledi

-

Son zamanlarda rakiplerine oldukça kullanıcı kaptıran ve zarar etmeye başlayan Snapchat hikayelere alışveriş reklamları ekledi.  Hikayelerinde arttırılmış gerçeklik (AR) teknolojisini kullanan Snapchat, bu teknolojiyi daha da iyi kullanarak hikayeler üzerinden arttırılmış gerçeklik ile ürün satma özelliğini aktif etti.

Snapchat Hikayelere Alışveriş Reklamları Ekledi

Snapchat reklamverenlere, kullanıcıların selfie fotoğraf ve/veya videolarına ekleyebileceği özel arttırılmış gerçeklik tasarımları ile ürün satma olanağı getirdi. Shoppable AR adı verilen bu yeni özellik daha şimdiden 4 büyük firma tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandı bile. Adidas, Candy Crush, Clairol ve STX film stüdyosu gibi büyük 4 firmanın yeni özelliği kullanmaya başlamaları ile birlikte, Snapchat’e eklenen bu yeni özelliğin popülerliğinin artması kaçınılmaz.

Snapchat kullanıcıları, fotoğraflarına ve videolarına yeni arttırılmış gerçeklik objelerini eklediklerinde ekranda tıklandığında uygulama yükleme sayfası, ürün sayfası veya reklamverenlerin seçtiği bir URL’yi açan bir düğme belirecek. Örneğin düğme bir ürün sayfasına yönlendiriyorsa, düğmenin üzerinde “Şimdi Alışveriş Yap” yazısı görünecek ve düğmeye tıklandığında uygulamadan çıkılmadan kullanıcılar ürün sayfasına yönlenecek.

Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi İle Hikayede Reklamın Maliyeti

Snapchat hikayelerinde arttırılmış gerçeklik objeleri ile reklam vermenin maliyeti günlük en az $100’dan başlıyor. Snapchat reklam ağında hikayelere AR teknolojisi ile reklam verebilmek için minimum günlük 100 doları gözden çıkartmalısınız. Şimdilik küçük işletmeler için pekte altından kalkılabilir olamayan bu günlük reklam maliyetinin, yeni özelliğin kullanımının artması ile düşmesi bekleniyor.

Snapchat’e eklenen yeni özellik, ürünlerini veya uygulamalarını özellikle genç bir kitleye tanıtmak/satmak isteyen firmalar için biçilmiş kaftan. Snapchat Gelir Ürünü Müdürü Peter Sellis’in yaptığı açıklamaya göre sadece Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) 13 ila 34 yaşları arasındaki nüfusun yarısından fazlası her hafta ortalama bir kere Snapchat Arttırılmış Gerçeklik ögelerini kullanıyor. Yine aynı açıklamaya göre Snapchat üzerinden her gün toplamda 70 milyondan fazla hikaye paylaşılıyor.

Kaynak : http://www.indir.com/haberler/snapchat-yeni-guncellemesi-ile-kendi-ar-yuz-filtrenizi-olusturmaniza-olanak-verecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...