Ana SayfaSosyal MedyaSosyal medya hesaplarını yönetmek için en iyi 19 araç

Sosyal medya hesaplarını yönetmek için en iyi 19 araç

-

Sosyal medya ana akım haline geldi. Yeni pazarlamak bulmak, ürün tanıtmak ya da içerik paylaşmak için kullanılabilen sosyal medya ağlarında doğru yönetim ile başarıya ulaşmak mümkün. Eğer bu konuda sorunlar yaşıyorsanız ve sosyal ağlarınızı yönetmek için alternatifler arıyorsanız Sosyal medya hesaplarını yönetmek için en iyi 19 araç adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Sosyal medya neden önemli?

Sosyal medya, pazarlama stratejisinin büyük bir parçası haline geldi. Sosyal medya yöneticilerinden şirket çalışanlarına kadar her alandan kişinin yönetmeye çalıştığı hesaplar birden fazla olduğunda işler karmaşık bir hal alabiliyor. İşte bu tür durumlarda ise sosyal medya araçları devreye giriyor. Planlı ve doğru bir şekilde yönetimin yapılmasını sağlayan araçlar, üstelik ücretsiz sürümleriyle dahi çoğu kişini beklentilerini karşılayabilecek potansiyelde.

İşte Sosyal medya hesaplarını yönetmek için en iyi 19 araç

1. MeetEdgar

MeetEdgar kullanımı kolay bir platform olarak öne çıkıyor. İçerik konularınızı belirledikten sonra planlamanızı yapabileceğiniz platformda konu desteği olması sayesinde yeni içerikleriniz için ilham almanız da mümkün. Paylaşılan içeriklerin takip edildiği sosyal araç üstelik kullanıcıların gözden kaçırdığı, ilgi göstermediği içeriklerin tespit edilip yeniden paylaşılması noktasında da destek veriyor.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme süresi ve ardından ücretli üyelik

2. Post Planner

Post Planner, çoğu kişinin favori araçlarından birisi. Özellikle sosyal medya analizi yapmak istediğinizde konu ya da kişi hakkında kapsamlı bir rapor alabilirsiniz. Sektöre ve ilgi alanlarına göre önerilen yayınları araştırarak yeni içerik fikirlerini keşfedebilirsiniz. Özel bir algoritmaya sahip olan platform, paylaşılan içerikleri de buna göre sıralamaktadır. Böylece etkinliğinizi her geçen gün arttırarak daha iyi bir sosyal medya yönetimi sergileyebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretli

3. Agorapulse

Sosyal medya yayıncılığı ve yönetimi konusunda sektöre iddialı bir giriş yapan Agorapulse, platform dahilinde farklı araçların kullanılmasını sağlanıyor. Üstelik esnek yapısı ve entegrasyon konusundaki zengin seçenekleri platformun çok daha yetenekli hale gelmesini sağlıyor.

Fiyatlandırma: İlk hesap ücretsiz, deneme sürümü ve ücretli paketler

4. Sprout Social

En iyi sosyal medya yönetim araçları listelerine giren Sprout Social, Glassdoor ve Shopify gibi 30.000’den fazla şirkete hizmet veriyor. Uygulamada sosyal medya zamanlaması, hedef raporları, istatistikler ve marka takibi gibi pek çok işlem yapılabiliyor. Küçük işletmelerden profesyonel büyük işletmelere kadar herkes Sprout Social’a şans verebilir.

Fiyatlandırma: 30 günlük ücretsiz deneme ve aylık plan

5. Hootsuite

Hootsuite, hem fiyatlandırma hem de sağladığı avantaj ile bu alanın en favorilerinden birisi. Çok sayıda sosyal hesabı bağlamanız, yönetmeniz ve tek ekrandan görüntülemeniz Hootsuite ile oldukça kolay. Platform ile 150’den fazla uygulamayı sosyal medya stratejinize entegre edebilirsiniz.

Fiyatlandırma: 30 günlük ücretsiz deneme, ücretli üyelik

6. Sensible

Sosyal medya hesaplarını yönetmek için en iyi 19 araç

Sensible, sürekli değişen sosyal medya dünyasını yakından takip ettiği gibi onu daha anlaşılır kılıyor. Markalar için özel trendlerin öğrenilmesini sağlayan ve böylece iç görülerin gelişmesini kolaylaştıran Sensible, Meta’nın öne çıkan iş ortaklarından birisi.

Fiyatlandırma: 14 günlük ücretsiz deneme, ücretli

7. Tailwind

Pinterest ile özleşmiş olsa da Tailwind Instagram desteğine de sahip. Araca sahip olduğunuzda, birisinin web sitenizden bir görseli ne zaman sabitlediğini veya bir Instagram gönderisiyle ne zaman etkileşime geçtiğini takip etme şansı elde edebilirsiniz. Üstelik hashtag kullanmak isteyenler için bu alanda gelişmiş özellikler sunan Tailwind hashtagleri kontrol altına alabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme sürümü, ücretli abonelikler

8. Buffer

Sektörün öncülerinden birisi olan Buffer, tek tıklamayla; Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest’te içerik paylaşımlarının yapılmasını sağlıyor. Dilediğiniz gibi zamanlama yapabileceğiniz bu araçta sosyal medya yönetimini kolaylaştırıyor. Özel grafiklere ihtiyacınız olduğunda ise Pablo Image Creator’ı kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz sürüm, ücretli üyelik, 14 günlük ücretsiz deneme

9. Crowdfire

Sosyal medya hesaplarını yönetmek için en iyi 19 araç

Türkiye’de çok fazla bilinmeyen Crowdfire, sitenize daha fazla trafik çekmenize odaklanıyor. Sosyal medya ağlarınızı bağladıktan sonra günlük taslaklar ve görevleri oluşturan Crowdfire ile hedeflerinize ulaşmanız kolaylaşıyor.

10. MavSocial

Birden fazla lokasyonda hizmet veren işletmelere odaklanan MavSocial, dağınık sosyal medya hesaplarınızı derlemenizi ve tek merkezden yönetmenizi sağlar. Yayın, etkileşim, inceleme ve reklamlar alanlarıyla dikkat çeken MavSocial’da tüm bu alanlarda derinlemesine araştırma yapabilirsiniz.

Fiyatlandırma: 14 günlük ücretsiz deneme, ücretli üyelik

11. Later

Later, markaların otomatik içerik paylaşmasını, hashtag önerileri almasını ve en iyi gönderi zamanlarını öğrenmesini sağlıyor.

Fiyatlandırma: Ücretsiz sürüm, ücretli üyelik

12. Tweetdeck

Twitter’ı hedefleyen sosyal medya kullanıcılarına odaklanan Tweetdeck, birden fazla Twitter profilini yönetmenin en kolay yollarından birisi. Twitter’da odaklanması sayesinde sosyal ağın tüm özelliklerinden yararlanmanızı sağlayan Tweetdeck; koleksiyonlar, listeler, aramalar, etkinlikler ve daha fazlasını destekler ve böylece en iyi Twitter hesabına sahip olmanızı sağlar.

13. SOCI

SOCI, sosyal medya için bir diğer planlama aracıdır. Hootsuite ve Sprout Social’a göre farklı özelliklere sahip olan SOCI’nin en iyi özeliklerinden birisi özelleştirilmiş İçerik Merkezi’dir. İçeriklerinizi algoritmaya göre puanlayan ve böylece kullanıcıların içeriklere ilgi gösterip göstermeyeceğini öngören SOCI, paylaşımların daha ideal hale gelmesini sağlıyor. İçerik fikirleri ve planlamaya ek olarak, araştırma ve yönetim, satış oluşturma, raporlama ve daha fazlasına SOCI ile ulaşabilirsiniz.

Fiyatlandırma: demo sürüm ve özel teklif

14. Semrush

Semrush, sosyal medya alanında da yararlanabilecek platformlardan birisi. Anahtar kelime araştırması ve SEO üzerine çalışma yapılan bir yer olarak tanınsa da sosyal medya pazarlamacıları ve dijital pazarlama için Semrush’ta 55’ten fazla özelliğin olduğu unutulmamalıdır.

Fiyatlandırma: 7 günlük deneme, ücretli üyelik

15. Foursixty

E-ticaret işletmeniz varsa ve Instagram kullanmak istiyorsanız Foursixty’ye şans verebilirsiniz. Araç, satışlarını arttırmanıza ve markaları takip etmenize imkan tanır. Instagram odaklı olması sayesinde ise sosyal ağı tüm araçlarıyla doğru şekilde kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Fiyatlandırma: 21 günlük ücretsiz deneme, ücretli üyelik

16. Emplifi

Emplifi; Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, YouTube ve LinkedIn ağlarında gerçek zamanlı bilgiler elde edilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle sosyal medya yönetimi için hangi aracı seçerseniz seçin bu aracın yanı sıra Emplifi’yi kullanabilirsiniz. Tek platformda etkileşim takibi, raporlar, sosyal reklam sonuçlarını inceleme imkanı sunan Emplifi rakip analizinde de iddialı.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme ve demo talebinin ardından özel fiyatlandırma

17. Brandwatch

Sosyal medya hesaplarını yönetmek için en iyi 19 araç

Twitter veya Facebook hesabınız sizce ne kadar iyi? Brandwatch, birden fazla sosyal platform için performans ve etkileşim ölçümü sağlar.

Fiyatlandırma: Özel teklif

18. BuzzSumo

Sponsorlu içerikler paylaşmak istiyorsanız BuzzSumo’da uygun bir influencer bulabilirsiniz. Özelikle ürün ve hizmet pazarlamasını doğrunda yapmak istiyorsanız bu aracı kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma: 30 günlük ücretsiz deneme, ücretli üyelik

19. Bitly

Bitly, sosyal medya yönetiminde ek bir araç olarak karşımıza çıkıyor. URL kısaltma aracı olarak bilinen Bitly, bugüne kadar 30 milyarı aşkın bağlantıyı kısalttı. Sosyal medya ağlarınızdaki yönlendirmeleri daha detaylı analiz etmek istiyorsanız Bitly ile hem URL’lerinizi kısaltabilir hem de URL tıklamalarınızı analiz edebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz hesap, ücretli planlar

Sosyal medya hesaplarını yönetmek hakkında

Sosyal medya, iletişimin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız, ilk yapmanız öncelikle doğru araçları seçmek. Birçok uygulama ve hizmet, hesaplarınızı yönetmenize ve analiz etmenize yardımcı olabilir. Ancak hangisinin doğru olacağı, sosyal medya hedefleriniz ve şirketinizin özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle Sosyal medya hesaplarını yönetmek için en iyi 19 araç listesindeki araçları derinlemesine analiz ederek en iyilerini bularak, sosyal medya yönetiminde yeni bir dönem başlatabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?