Ana SayfaSEMTelevizyonlarda Google Reklam İzlenim Oranı %80'i Aştı

Televizyonlarda Google Reklam İzlenim Oranı %80’i Aştı

-

Akıllı cihazlar neredeyse hayatımızın her noktasına ulaştı. Bunlardan biri de akıllı televizyonlar. Akıllı televizyonlarda Google Reklam İzlenim Oranı ise %80’i aştı.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru  ve bir arama motorundan çok daha fazlası olarak hayatımızın her noktasına dokunan Google’ın bir süredir hedef edindiği, reklamlarını televizyon ekranlarına genişletme çabaları 2018’de Google’ın reklamlarının televizyonlarda %80’nin üzerinde izlenim oranına ulaşmasını sağladı.

Bu ivmeyi artırmak için Google, 2019’da TV ve dijital reklamcılığın yaygınlaşmasını ilerletmek için planlanan bazı girişimler olduğunu duyurdu.

Ticari Molalar Sırasında Google Reklamları

Google, reklam aralarında reklam yayınlamak için yeni çözümler oluşturmak üzere TV ortaklarıyla birlikte çalışmaya başlamıştı.Google’ın TV ortakları, bağlı TV’lerde canlı etkinlikler sırasında Google reklamlarını sunmak için şu anda Reklam Yöneticisi’nin dinamik reklam ekleme özelliklerini kullanabiliyorlar. Google, canlı etkinlikler sırasındaki reklam gösterimlerinin geçtiğimiz yıl iki katından fazla arttığını söylüyor.

Google Reklam Yöneticisi ayrıca, daha kişiselleştirilmiş bir reklam deneyimi için TV işletme kurallarını yerine getirirken, reklamverenlerin verimi optimize etmelerini sağlayan “daha akıllı reklam sonları” adı verilen bir özellik de sunuyor.

Tüm bunlarla beraber artık TV’ler üzerinde verilen reklamlar da kişiye özel olduğundan doğru hedef kitleye daha rahat ulaşılabiliyor. Hal böyle olunca reklam izlenmeleri de oldukça artıyor. Bu durum hem reklamveren hem de reklamı yayınlayan için oldukça önemli. Reklam izlenim oranları arttığı için reklam yayıncısı daha fazla gelir elde ediyor, reklamveren ise reklamını daha büyük kitlelere ulaştırabiliyor.

Yeni TV Ortaklıkları

2019’da, Google, platformlarında reklam sunmak için yayıncılık ve eğlence konularında endüstri liderleriyle ortak olmaya devam edeceğini açıkladı.İşte Google’ın yaptığı açıklamanın bir kısmı;

“2019’u dört gözle beklediğimiz gibi, ASTC 3.0 ve HbbTV gibi gelecek nesil TV standartlarını kullanmak da dahil olmak üzere, TV ortaklarımız ve sektörün geleceği için sektör ile yenilikler yapmaya devam edeceğiz. Dijital ve TV arasındaki boşluk kapanmaya devam ettikçe ve yeni fırsatlar ortaya çıktıkça, ticari modayı yeniden canlandırmak ve her yerdeki en iyi reklam deneyimine ilham vermek için ortaklarımızla el ele çalışacağız. ”

Son zamanlarda, Google, temel reklam teknolojisi platformu olarak hizmet etmek için The Walt Disney Company ile ortaklığını genişletmişti. Google, web’de, mobil uygulamalarda,internete bağlı TV’lerde yayın yapan ve canlı etkinlikler için de dahil olmak üzere birden fazla kanalda Disney’in mülkleri için video reklamlarını güçlendirmişti.

Şimdilik Google’ın diğer TV ortaklarında bazıları ise; Univision, CheddarTV, Major League Baseball ve National Hockey League. Ancak bu TV ortaklarında sağlanan reklam başarısı diğer TV ortaklarını da Google ile çalışmaya teşvik edecektir.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Birinin Viber’ına Nasıl Erişilir? En Yeni Yöntemler 2024

0
Viber günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından. Mükemmel bir whatsapp alternatifi olan Viber ile mesajlaşabilir, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Durum...